• Gizli içerikleri açmak için anlamsız yorum yapmak, script isteğinde bulunmak ve link kısaltmak BAN sebebidir.

Bu düzenek ne kadar elektrik harcar ?

JQTR1

Administrator
THS Strategy®
Arkadaşlar selam, dondurucuya ve buzdolabına akvaryum ısıtıcısı koyup ikisini de çalıştırsak tahmini ne kadar elektrik faturası gelir ?

Literary

Onursal Ünvan
THS Elite (VIP)
Benim faturayıda öde sana zahmet

NasyoneL

Karanlık Özgürlüktür
Moderator
GqgagwhbavCvabwbvava😁

xanqcas

Üye
Akvaryum ısıtıcısı kaç W gücünde? örnek olarak 100w bir ısıtıcı olarak hesaplarsak günde sadece 1 saat çalışsa ve 30 gün boyunca hesaplasak şuan vergiler dahil ısıtıcı 5,76 tl güç tüketiyor. günde 1 saat çalışmayla hesapladım bu 3-5 olur fiyat katlar gider
buzdolabı içindeki ısıyı koruya bildiği sürece çalışmaz. genelde nofros dolaplarda buzdolabının içine sıcak birsey koymak onu devamlı sağutması gerektiği için durmadan çalışacak. ısıtıcıda durmadan ısıtacak :) evde mining yapmış gibi fatura gelir hocam amacınız ne tam olarak anlayamadım ama tam kapasite hem ısıtma hem sogutma zaten 1 hafta sonra cihazlar sıkıntı çıkarıcak duruma gelir ayı tamamlamazlar.

gnrmstf

Aktif Üye
Arkadaşlar selam, dondurucuya ve buzdolabına akvaryum ısıtıcısı koyup ikisini de çalıştırsak tahmini ne kadar elektrik faturası gelir ?
Hepsinin kaç watt elektrik tükettiği önemli hocam. Mesela 3'ü birden toplam 3000w elektrik çekiyorsa bulunduğunuz il/ilçede (değişkenlik gösterir) elektrik dağıtım firmasının KW başı ne kadar ücret aldığını öğrenin. 3000w = 3kw elektrik demek. Bu hesabı güne vurarak fiyatla çarparak hesaplayabilirsiniz.

gnrmstf

Aktif Üye
Hepsinin kaç watt elektrik tükettiği önemli hocam. Mesela 3'ü birden toplam 3000w elektrik çekiyorsa bulunduğunuz il/ilçede (değişkenlik gösterir) elektrik dağıtım firmasının KW başı ne kadar ücret aldığını öğrenin. 3000w = 3kw elektrik demek. Bu hesabı güne vurarak fiyatla çarparak hesaplayabilirsiniz.
Ek olarak internette "akıllı watt ölçer priz" ler satılmakta. Bulamazsanız linkini özelden atabilirim. Fiyatı 150-200tl bandında olması lazım. Onlardan temin ederseniz fişe taktığınız cihazın duvardan anlık kaç watt çektiğini de görebilirsiniz. Bunu niye söylüyorum? Buzdolabının üstünde 2000w yazar belki ama en yüksek moddayken 2500w elektrik çekiyordur veya en düşük modda 1200w çekiyordur. Tam bilgiye sahip olmanız için watt ölçer yardımcı olacaktır.