Hoşgeldin Misafir

Charlie Sheen

CyberHawk

CyberHawk

WebMaster
Adana
12 Ara 2018
16,128 Mesaj

Aktiflik

Seviye

Deneyim

TIM / GÖREV:
Carlos Irwin Estevez, ünlü aktör Martin Sheen (doğum ismi Ramon Gerardo Antonio Estevez) ve Janet Templeton'ın dört çocuğundan biri olarak, 3 eylül 1965'de New York City'de dünyaya geldi. Santa Monika Lisesi'ne devam ederken sinema ve beyzbola olan tutkusunu keşfetti ve bu dönemde Super 8 kamerayla çektikleri 200'den fazla amatör filmde yeraldı. Bu filmlerde sınıf arkadaşı olan Rob Lowe ve Sean Penn de vardı. Aynı zamanda okulunun beyzbol takımında da atıcılık yapan Sheen, mezuniyete bikaç hafta kala düşük notları ve devamsızlığı nedeniyle liseden atıldı.
Sheen 9 yaşındayken, babasının oynadığı The Execution of Private Slovik adlı televizyon filminde kendisine verilen küçük bir rolle oyunculuğa başladı. 1986 Yılında Platoon adlı filmdeki rolüyle sinema dünyasında tanınmaya başladı. 1987'de Wall Street adlı filmde babasıyla başrolü paylaştı. 2000'de Being John Malkovich'de kendisini canlandırdı. Oynadığı dizilerle büyük seyirci kitlesi edinen Sheen, 2001-2002 sezonu boyunca Michael J. Fox'un yerine girdiği Spin City'de rol aldı. Bu televizyon dizisindeki rolü ile Golden Globes'da komedi dalında en iyi aktör ödülünü aldı. Birçok Golden Globes ödül adaylıkları da bulunan Sheen, 2003 yılında Two and a Half Man adlı komedi dizisinde oynamaya başladı.
Göğüs kanseri için araştırma yapan ve eğitim veren Lee National Denim Day Göğüs Kanseri Vakfı'nın 2004 yılında sözcülüğünü üstlendi ve vakıf için milyonlarca dolar toplanmasını sağladı.
20 Mart 2006'da yapılan bir söyleşide, konunun 11 Eylül 2001 saldırılarına gelmesi üzerine televizyonda gördüğü jetlerin daha önce bindiklerine hiç benzemediğini ve binaların yıkılışının kendisine çok kontrollü geldiğini söyledi. Sheen'in bu komplo teorileri basında çok ses getirdi ve CNN Showbiz Tonight programında tartışıldı.
Birçok Hollywood yıldızıyla birliktelikler yaşayan Sheen'in, eski kız arkadaşı Paula Profit'ten Cassandra Jade Estevez adında bir kızı oldu. Profit ile evlenmeyen Sheen, eylül 1995 yılında Donna Peele ile evlendi ama bu evlilik 1 yıldan az sürdü. Ardından 2001 yılında, Good Advice adlı filmde oynarken tanıştığı ünlü aktris Denise Richards ile 15 haziran 2002'de evlendi. Sheen'den iki kız çocuğu (9 mart 2004 doğumlu Sam J. Estevez ve 1 haziran 2005 doğumlu Lola Rose Estevez) sahibi olan Richards, 19 nisan 2006'da kendisinin ve kızlarının can güvenliği olmadığını öne sürerek Sheen'e boşanma davası açtı.
Bundan önce de 1990 yılında kaza ile eski kız arkadaşı Kelly Preston'ı kolundan silahla yaralayan Sheen, öncesinde porno yılızlarıyla da birlikte olmuştu. Genel ev sahibi Hollywood Madam Heidi Fleiss'in en sık müşterileri listesinde adının yayınlandığı dönemlerde ünlü aktörün kokain bağımlısı olduğu da ortaya çıkmıştı.
Kendileri de oyunculuk yapan Emilio Estevez, Ramon Estevez Jr. ve Renee Estevez isimlerinde kardeşleri olan ve kariyerinde otuzdan fazla film bulunan ünlü aktör, halen ülkemizde de gösterimi süren Two and a Half Man dizisi'nde oynamaya devam ediyor.
 
Geri
Üst