Hoşgeldin Misafir

Chevrolet

CyberHawk

CyberHawk

WebMaster
Adana
12 Ara 2018
16,128 Mesaj

Aktiflik

Seviye

Deneyim

TIM / GÖREV:
Chevrolet Markası 1911 yılında Avrupalı bir mühendis olan Louis Chevrolet ve daha sonra General Motors şirketini kuracak bir Amerikalı olan Billy Durant tarafından kuruldu. Chevrolet bugün dünyanın en büyük 2.otomotiv üreticisi olan General Motors’un en çok tercih edilen markasıdır. Her yıl 4.5 milyon kişi Chevrolet otomobillerini tercih etmektedir.
Chevrolet markası, Avrupalı bir mühendis olan Louis Chevrolet ile daha sonra General Motors firmasını kuran Amerikalı Billy Durant tarafından 1911 yılında kurulmuştur. Kurduğu şirket Chevrolet, hızla büyüyerek güven, emniyet ve paranın karşılığı kavramlarına yeni standartlar getirdi. O zamandan bu yana, tüm dünyada milyonlarca Chevrolet araç üretildi ve satıldı. İçinin rahat olmasını isteyen herkes ama herkes için Chevrolet daima mühendislik ve yolcu güvenliği kavramlarının öncüsü olmuştur.
General Motors ailesinin bir üyesi olan Chevrolet, dünyanın en büyük 2.otomobil şirketinin tam desteğine sahiptir ve onun eşsiz genişlikteki kaynaklarına tümüyle ulaşabilmektedir.
Chevrolet kanıtlanmış teknoloji, kalite, güvenilirlik, şık tasarım ve paranın benzersiz karşılığı demektir. Avrupalının gereksinimlerine uygun olarak tasarlanan bugünün yeni Chevrolet’i, 44 ülkedeki kapsamlı bayi ağıyla desteklenmektedir.
Bir Efsanenin Öyküsü
Yeryüzündeki her onaltı otomobilden biri Chevrolet'tir. Bir söylentiye göre, 1896-1897 yılları arasında Fransa'da yaşayan sıradışı bir adam bisiklet atölyesinde çalışırken "Chevrolet" ismi ile Amerika'nın en zengin ailelerinin arasına katıldı. İsviçre'nin La Chaux-de-Fonds kentinde bir saatçinin oğlu olan Louis'in 11 yaşında çalıştığı bisiklet atölyesinde "hızlı bir bisiklet" üretip babasının katı ilkelerine rağmen yarışlara katılarak birinci oldu ve aldığı ödülle altı kardeşinin ve ailesinin geçimini sağladı. Chevrolet'nin güçlü pedalları ona geleceğini sundu.
1896- 1897 yılları arasında Amerika'nın saygın iş adamlarından Vanderbilt üç tekerlekli motor bisikletini tamir ettirmek için Louis'in tamirhanesine uğradı ve yeteneğini gördükten sonra onu Amerika'ya götürmek için ikna etmeye çalıştı. Louis Paris'te Darracq'la eğitiminden sonra Kanada'da şoför ve makinist olarak görev yaptı. Louis Chevrolet 1901'de nihayet rüyasını gerçekleştirerek New York'ta De Dion-Bouton'da çalışmaya başladı. Sonraki dört yıl burada motor tasarımı üzerinde çok çalıştı ve 1905'te motor yarışlarında dünya rekoru kırdı ve 15 yıllık yarış hayatına ilk adımını attığı yıl sevgilisiyle evlenerek yuva kurdu.
Chevrolet'nin yarış kariyeri 1907 de Buick Bug lastiklerini kullanmasıyla zirveye çıktı. Buick, William Crapo Durant tarafından önemli otomobil markası haline getirildi. Buick, 1908 de New Jersey'de daha sonra ismine General Motor olarak devam edecek olan Durant General Şirketinin bir parçası oldu. 3 Kasım 1911 de Durant ve Chevrolet güçlerini birleştirerek Chevrolet Motor Otomotiv Şirketini kurarak efsanenin doğmasını sağladılar.
Durant'ın vizyonu Chevrolet Şirketi'nin gücüne güç katmak oldu. Böylece Chevrolet markası kısa zamanda kalite, değer, güvenirlilikle eş anlamda anılmaya başlandı, öyle ki Chevrolet 40 yıllık (1936-1976) Ford otomobillerini geride bıraktı.
Bugün, Chevrolet kaliteli ve şık mühendisliği ile 21. yüzyılda da günümüz otomobil kullanıcılarının sadece pratik ihtiyaçlarını değil duygusal anlamda da isteklerini karşılayabilmektedir.
General Motors ailesinin köklü bir üyesi olan Chevrolet, 12 Şubat 2004'ten bu yana Türkiye’de hizmet vermeye başladı. Bilhassa Avrupa’lı müşteri isteklerine göre düşük fiyat ve düşük yakıt tüketimine sahip, sağlam ve güvenlikli araçlar ile Avrupa pazarına özelleşmiş ürün gamı ile, Türkiye pazarına girilmiştir.
GM, Türkiye’de Opel markası ile başlayarak 1990’dan beri iş yapmaktadır. Mayıs 2000’de Saab markası ve 2004’te Chevrolet markası GM Türkiye grubuna katılmıştır.
 
Geri
Üst