Hoşgeldin Misafir

Chris Martin

CyberHawk

CyberHawk

WebMaster
Adana
12 Ara 2018
16,128 Mesaj

Aktiflik

Seviye

Deneyim

TIM / GÖREV:
Christopher Anthony John "Chris" Martin İngiliz müzisyen, Coldplay grubunun solisti, aynı zamanda da gitaristi ve piyanisti.

Müzik yaşamı

Dorset Sherborne Okulu'nda ve sınıf arkadaşıyla Coldplay'i kurdukları Londra Üniversitesi'nde eğitim görmüştür. 1980'lerin kült rock müzisyenleri Echo and the Bunnymen'in büyük hayranıdır. Bir röportajında, 40 yaşına geldiğinde ve kendini bir rock starı olmak için çok yaşlı bulduğunda üniversiteye geri dönüp klasik müzik eğitimi almak istediğini söylemiştir.
İngiliz Müzik Ödülleri Töreni'nde "Aslında tüm ödüller çok saçma, George Bush istediğini yapınca hepimiz öleceğiz" diyen Chris Martin kariyeri boyunca pek çok prestijli ödül almıştır. Bunlardan bazıları, 2001 yılında "Parachutes" albümleri için "En iyi Alternatif Müzik Albümü" kategorisinde Grammy Ödülü, 2002 yılında albümleri için "En İyi Alternatif Müzik Albümü" kategorisinde Grammy ödülü, 2002 yılında "In My Place" adlı şarkıları için "En İyi Rock Performansı" kategorisinde Grammy Ödülü, 2003 yılında "Clocks" adlı parçaları için "Yılın En İyi Şarkısı" kategorisinde Grammy Ödülü ve 2006 yılında Halifax'da düzenlenen Juno Ödülleri'nde "En İyi Uluslararası Grup" ödülünü kazanmıştır.
Chris Martin, Billboard’a verdiği bir röportajda vejeteryan olduğunu açıklamıştır.Yine aynı röportajda sigara ve içki kullanmadığını ve boş zamanlarında yoga yaptığını söylemiştir. "Tanrı'ya inanıyor musunuz?" sorusuna ise "Tabii ki inanıyorum." cevabını vermiştir.

Kişisel yaşamı

Chris Martin, oyuncu Gwyneth Paltrow ile evlidir. Çift 2002 yılında Coldplay'in bir konseri sırasında tanışmış ve 5 Aralık 2003 tarihinde evlenmiştir. Daha sonra ikinci çocuğuna isim olarak vereceği "Moses" ve "Fix You" isimli şarkıları eşi için yazmıştır. Apple Blythe Alison ismini verdikleri ilk çocukları 14 Mayıs 2004 tarihinde Londra da, ikinci çocukları Moses ise New York'ta 8 Nisan 2006'da dünyaya gelmiştir.
 
Geri
Üst