Hoşgeldin Misafir

Command & Conquer: Yuri's Revenge

CyberHawk

CyberHawk

WebMaster
Adana
12 Ara 2018
16,128 Mesaj

Aktiflik

Seviye

Deneyim

TIM / GÖREV:
Command & Conquer: Yuris Revenge Westwood Studios'un gerçek zamanlı bir strateji oyunudur. Command & Conquer: Red Alert 2 için bir genişleme paketi olarak 2001 yılında piyasaya sürülmüştür.

Başlangıç

Önceki oyunda Sovyetler Birliğini yenilgiye uğratan Müttefikler (Allieds) Yuri's Revenge'de zaferlerini kutlamaktadırlar. Yuri her iki kuvvetten uzaklaşarak kendi telepatik ve genetik yönetimi esas alan ordusunu sessizce oluşturmuştur. Ardından tüm gezegeni kontrol etmek amacıyla sessizce dünyanın dört bir yanına Pisişik(Psikolojik Patlatıcı (Psychic Dominator)ları inşa ettirdi. Bu makineler ruhsal olarak dünyadaki herkesi kontrol etmek için tasarlandı. Bu akıl çekici makineler tüm dünyada bir ağ oluşturdu ve aynı anda tüm gezegeni kontrol etmek için Yuri tarafından bu ağ faaliyete geçirildi. Dünya akılsız kölelerle dolmaya başladı. Bu esnada Yuri'yi ikna edemeyen ABD Başkanı Michael Dugan son dakikada Psychic Dominator'lerden birinin bulunduğu San Francisco'nun Alkatraz Adası'na hava saldırısını emreder. Hava saldırısı ile zar zor adadaki nükleer reaktöre zarar verdirilir. San Francisco daki Birleşik Devletler askeri kontrolü Yuri'nin denetiminden kurtarılır.

Hikaye Gidişi

Zamanda seyahat ile ABD'nin Sovyet işgalinde olduğu döneme dönülür. Bu dönemde her iki güçte tek bir amaca yönelirler. Albert Einstein geçici bir savunma aleti (zaman makinesi) icat etti. Bu aleti inşa ederek dünyadaki herkesin aklı Yuri'nin etkisinden kurtarılır. Savaş San Francisco, Hollywood gibi yerlerde meydana gelmektedir. Ayrıca Sovyet ilerlemelerinde Ay görevi de bulunmaktadır.

Müttefikler (Allieds)

Müttefiklerin (Allieds) ilerlemelerinde Oyuna San Francisco'daki Sovyet işgalini geri püskürtmekle başlanılır. San Francisco'daki ilk görev Alkatraz Adası'ndaki Psychic Dominator'u yok etmektir. Bu yapı o zamanda daha tam yapılamadığı için Amerika'yı tehdit etmemektedir. Sonraki görevlerde Sovyetler odaklarını güçlendirerek Müttefiklere teslim eder ve Yuri nin amaçlarının önüne geçmek için diğer Psychic Dominator'leri yok ederek (Biri Mısır'da diğeri Antarktika'da ) en son darbe Antarktika'daki gizli üssünde Yuri birliklerine vurulur. Müttefiklerin görevleri zar zor biter ve görevde Genetik Mutator (Genetic Mutator) da yok edilir. Görev bitiminde Yuri kaybeder ve özel olarak hazırlanmış dışında kendi psikolojik gücünden faydalanılarak oluşturulmuş bir güç alanı ile çevrili bir hapishaneye kapatılır. Oyunun sonunuda zaman makinesinin etkisi ile General Carville Red Alert 2'de mağruz kaldığı saldırıyı atlatır ve yaşamaya devam eder. Bitiş sahnesinde Tanya oyuncu ile konuşarak zafer galasını Lt.Eva ile noktalar.
 
Geri
Üst