Hoşgeldin Misafir

Deep Web Hakkinda Detayli Bilgi

MiRaT

13 Kas 2017
2,084 Mesaj

Aktiflik

Seviye

Deneyim

TIM / GÖREV:
Deep Web Hakkinda Detayli Bilgi


Son günlerde birçoğumuzun merak saldığı Deep Web üzerine bir yazı hazırlamayı uygun gördüm bugün. Tam bir şehir efsanesi olan Deep Web aslında nedir, ne değildir, hakkında bildiklerimiz bilmediklerimiz nelerdir ve aklınıza gelebilecek daha birçok soruya bu yazımda açıklık getirmeyi umuyorum.

Deep Web Nedir?


Öncelikle Deep Web’in ne olduğuna değinelim isterseniz. Bir buzdağı düşünün. Buz dağının su üstünde kalan kısmı yani görebildiğiniz kısmı yalnızca %10, %15’lik bir kısımdır. Göremediğiniz %80, %75 kısmı işin suyun altındadır. İşte Google vb. arama motorları bize yalnızca %10’luk bir bilgi verir. Deep Web ise geri kalanını. Elbette sıradan arama motorlarının bu bilgileri yayınlamamalarının bir sebebi var. Aklınıza gelebilecek hatta aklınızın da almayacağı ne kadar yasadışı olay varsa hepsi Deep Web’te bulunmakta. Arama motorlarının bu bilgileri yayınlamaları ya bi kaosa sebep olurdu yada arama motorlarındaki çalışanların başlarının bir hayli ağrımasına sebep olurdu. Böyle bir suça kimse ortak olmak istemez.

Deep Web’e Nasıl Ulaşabiliriz?


-Bu sorunun cevabı düşündüğünüzden çok ama çok daha basit. Tor Browser sayesinde günümüzde Deep Web’e ulaşmak düşündüğünüzden çok daha kolay. Yalnızca tarayıcıyı sisteminize yüklüyorsunuz hepsi bu. Ancak elbette iş Tor Browser’a girmekle bitmiyor. Tor Browser’a giripte Google arama motorundan arama yaparsanız sonuç sıradan bir tarayıcıyla yapacağınız aramadaki sonuçla aynı olacaktır. Bunun için Grams, Torch gibi yalnızca Tor Browser’da çalışan(.onion) arama motorları bulunmakta. Bunlardan birini kullanmanız şart. Tor Browser hakkında detaylı bilgi için “Tor Browser Nedir” isimli makalemi okumanızı tavsiye ederim. Deep Web’e ulaşmanın bir başka yolu ise .onion sitelere ulaşmaktır. Bu uzantıya sahip siteler yalnızca Deep Web’te açılır. Normal bir browser’da .onion uzantılı bir siteyi açamazsınız. Onion Browser tarzı browserlar bu sitelere ulaşmanızı sağlar.

Deep Web’te Bulunanları Listeleyecek Olursak


-✔ Uyuşturucu satabileceğiniz ve uyuşturucu temin edebileceğiniz her türlü site.
✔ Her türlü yasal ve yasadışı *****grafi içerik.
✔ Her türlü warez paylaşım. (Film, oyun, müzik ve aklınıza daha ne geliyorsa)
✔ Kiralık katil.
✔ Yasadışı para kazanabileceğiniz sistemler.
✔ Hack’e dair herşey Gülümseme
✔ Silah tüccarları ve yasadışı silah alım, satımı.
✔ Birçok terör örgütünün chat roomları.
✔ İnsan üzerinde deney yapan manyaklar.
✔ Her türlü sahte belge temini yapabileceğiniz platformlar.
✔ Hırsızlar.
✔ Ve aklınız alıp almadığı daha birçok şey.


Deep Web Yasal Mıdır?


Şu anda içinizden bu soruyu sorduğunuzu duyuyorum. Delirdiniz mi siz? Böyle bir platformun yasal olması tabiki de mümkün değil. Deep Web’e girmek suç değildir ancak içeriğin %95’inin yasadışı olduğundan ötürü başınızı belaya sokma olasılığınız çok yüksek. Kısacası Deep Web’te nerelerde gezindiğinize göre Deep Web’in yasallığı değişir durumda.

Peki Deep Web’e Girip Girmediğimiz Anlaşılabilir Mi?


Tor Browser’ın şifrelemesi her ne kadar mükemmele yakın olsa da Deep Web’e girip girmediğiniz kolaylıkla anlaşılabilir.
 
Moderatör tarafında düzenlendi:
Geri
Üst