• Gizli içerikleri açmak için anlamsız yorum yapmak, script isteğinde bulunmak ve link kısaltmak BAN sebebidir.

Defacer, Hacker Nasıl Olunur?

Nesih Abi

Kadim Üye
Katılım
27 Mar 2020
Mesajlar
6,097
Tepkime puanı
2,558
Puanları
108
Konum
adana hürriyet mahallesi
Öncelikle Selamün Aleyküm DarkCrew Ailesi Forum İçi Ve Dışı Farketmeksizin Bu Konuya İlgi Duyan Veya Yeni Başlayan Arkadaşlar İçin Defacer, Hacker, Coder Vb. Nasıl Olunur Bunu Ele Alalım.

Hacker Nedir Nasıl Olunur ?


Öncelikle Şunu Anlayalım Hacker Kavramı Bir Veya Birden Fazla Hacktivist Faaliyet Gösteren Şahıslara Verilen İsim Değildir. Devlet Kurum Ve Kuruluşlarında Çalışan Veya Siber Güvenlik Üzerinde Belirli Görev Ve Sorumluluklar İçerisinde Olan Kişiler Maalesef Ki Toplumda El Üstünde Tutulmaktadır. Kısacası Terminal Açıp Paylaşan Herkes Kendini Bu Kavram İçerisinde Almakta Ve Maalesef Ki Kelime Yerindeyse Tanrı Sanılmaktadır. Bu İşle Gerçekten Uğraşan Kimseler Bu Kavramın Sorumluluğunu Ve Tehlikesini Benimseyen Ve Ona Göre Hareket Eden Kişilerdir. Hacker Veya Adayı Olan Kişilerin Belirli Sınıfları Olmakla Birlikte Belirli Alanlarıda Vardır. Halk Arasında Bilinenleri Şunlardır;

1) Beyaz Şapkalı (White Hat)

2) Gri Şapkalı (Grey Hat)

3) Siyah Şapkalı (Black Hat)

4) Lamer (Yeni Yetme, Çömez)

Bunların Açıklamasını Yapacak Olur İsek


1) Black Hat (Siyah Şapkalı)


Bu Kişiler Tamamen Kötü Niyetli Kişilerdir. Yaptığı Faaliyetlerde Kendi Çıkarlarına Göre Hareket Etmektedirler. Çoğu Zaman Devlet Veya Kurum Ve Kuruluşları Hedef Alırlar.


2) Grey Hat (Gri Şapkalı)


Bu Kişiler Ozamanki Psikolojik Durumlarına Göre Haraket Etmektedirler. Çoğu Zaman Saldırdıkları Sistemlerin Açıklarını Bildirmekte Çoğu Zaman İse Kötü Niyetli Saldırılar Düzenlemektedirler.


3) White Hat (Beyaz Şapkalı)


Bu Kişiler Genellikle İyi Niyetli Kişilerdir. Çoğu Devlet Kurum Veya Şirketlerde Çalışmaktadırlar. Sistemlerin Açıklarını Kapatmakla Yükümlüdürler.


4) Lamer (Çömez)


Bu Kişiler Genellikle Çocuk Kitleden Oluşmaktadırlar. Yaptıklarını Zannettikleri Şeyler İle Övünürler. Çoğu Forumda Mizah Amaçlı Lamer Giremez Yazılarına Yer Verilmiştir.

İYİ FORUMLAR...
 
Üst