• Gizli içerikleri açmak için anlamsız yorum yapmak, kışkırtıcı davranışlarda bulunmak ve link kısaltmak BAN sebebidir.

Dünya Artistik Patinaj Şampiyonaları

CyberHawk

WebMaster
Kadim Üye
Katılım
12 Ara 2018
Mesajlar
16,113
Tepkime puanı
7,428
Puanları
108
Ödüller
1
Konum
Adana
2009 yılındaki şampiyona için bakınız: 2009 Dünya Artistik Patinaj Şampiyonası Dünya Artistik Patinaj Şampiyonaları 1989 yılından beri düzenlenen şampiyona. Yarışmalara Uluslararasi Buz Pateni Birligi'ne (International Skating Union, kısaca ISU) üye ülkelerden patenciler katılmakta; erkekler, kadınlar, çiftler ve buz dansı dallarında yarışmalar düzenlenmektedir.
Şampiyonaya katılan patencilerin bir önceki yılın 1 Temmuz tarihinde 15 yaşını tamamlamış patenciler katılabilmektedir. Yaşları uygun olmayan patenciler için Dünya Gençler Artistik Patinaj Şampiyonaları düzenlenmektedir.
Her ülkenin şampiyonaya bir patenci gönderme hakkı vardır ancak bazı ülkeler bir önce yılda aldıkları başarılara göre daha fazla sporcu gönderme hakkı kazanabilirler. Ülkeler en fazla 3 takım/sporcu ile temsil edilebilir. 1 takım/sporcu gönderme hakkı bulunan ülkelerden sporcular ilk ona girerlerse ülke bir sonraki şampiyonada o kategoride 2 takım/sporcu ile temsil edilir. 2 takım/sporcu gönderme hakkını elinde tutan ülkelerden saporcuların aldıkları derecelerin toplamı 13 veya daha küçükse ülke 3. sporcuyu göndermeye hak kazanır. (Örneğin ilk sporcu 2. ikinci sporcu 7. sıra gibi) Eğer toplamları 28 veya daha küçük bir sayıda kalmışsa yine 2 sporcu gönderirler. Eğer bunları başaramazlar ise takip eden yılda tek sporcu ile katılırlar.


sporcu/takım sayısı 3 sporcu/takım ile katılabilmek için 2 sporcu/takım ile katılabilmek için 1 Şampiyonayı ilk 2 içinde bitirmeleri gerekli. Şampiyonayı ilk 10 içinde bitirmeleri gerekli. 2 Elde edilen derecelerin toplamı 13 ya da daha küçük ise Elde edilen derecelerin toplamı 28 ya da daha küçük ise 3 İlk 2 takımın sıralamaları 13 ya da daha küçük ise İlk 2 takımın sıralamaları 28 ya da daha küçük ise
Vikipedia
 
Geri
Üst