• Gizli içerikleri açmak için anlamsız yorum yapmak, kışkırtıcı davranışlarda bulunmak ve link kısaltmak BAN sebebidir.

General Mobile'dan Android Q Beta açıklaması

NasyoneL

Mod Team Leader
Super Moderator
THS Helper
THS Elite (VIP)
Katılım
25 Ağu 2017
Mesajlar
40,644
Tepkime puanı
5,954
Puanları
108
Ödüller
3
Geçtiğimiz günlerde GM 9 Pro ve GM 8 için Android Q Beta dağıtımı yapan General Mobile, bu dağıtımla ilgili ortaya atılan iddialar için açıklama yaptı.

android-q-xorosh-no-google-s-trudom-Yoe9_cover.jpg.webp


Akıllı telefonda önde gelen Türk markalarından biri olan General Mobile, geçtiğimiz haftalarda GM 9 Pro ve GM 8 için Android 10 Q Beta dağıtımı yapmaya başlamıştı. Ancak bu Beta sürümlerinin bağımsız Android geliştirici sitelerinden biri olan XDA Developers'ta yer alan bir sürüm olduğu iddia edilmişti. Hatta bu sürümü geliştiren kullanıcılar General Mobile'ın kendi sürümlerini aldığını açıklamıştı.

General Mobile'dan Android Q Beta açıklaması
Konuyla ilgili olarak bir açıklama yayınlayan marka, Android 10 Q Beta sürümünün bağımsız kaynak geliştirilicilerin kodlarından yararlanılarak hazırlandığını duyurdu. İşte General Mobile'ın Teknolojioku'ya gönderdiği açıklama:

General Mobile olarak açık kaynak uygulama geliştirmeye önem veriyor ve uygulama geliştiricileri her platformda desteklemeye azami gayret gösteriyoruz.

Android Q sürümü Google tarafından henüz son kullanıcılara açılmamıştır. Bu nedenle Android Q Beta programını, yazılımcıların uygulamalarını geliştirmeleri ve test edebilmeleri amacıyla sadece sınırlı bir kitle ile paylaştık.

Bu doğrultuda AR-GE birimimiz, Android Q Beta Programını bağımsız geliştiricilerin açık kaynak kodlarından da yararlanarak hazırlamış, açık kaynak kod lisans kullanımına uygun olarak kod içerisinde ve github sayfamızda ilgili her bir geliştiriciye referans vererek desteklemeyi hedeflemiştir. Söz konusu iki bağımsız geliştiriciye referans desteğinin verilmediği yapılan uyarılar sonucunda fark edilerek bu durum düzeltilmiş, ilgili yazılımcı dostlarımızın da referanslarının yer alması sağlanmıştır. Bu iki arkadaşımız ile iletişim halinde olduğumuzu ve gelecekte de benzer projelerde birlikte çalışma arzusunda olduğumuzu belirtmek isteriz. Kendileri de bu yönde katkı sağlamaktan mutluluk duyacaklarını ifade etmişlerdir.
General Mobile olarak, yazılım geliştiricilerin gelişimine önem verdiğimizi, bu amaçla hayata geçecek tüm projelerimizde, tüm paydaşlarımızın sağlayacağı katkıya ve geri bildirime de açık olduğumuzu bir kez daha hatırlatmak isteriz.

Saygılarımızla,

General Mobile
 
Geri
Üst