• Gizli içerikleri açmak için anlamsız yorum yapmak, kışkırtıcı davranışlarda bulunmak ve link kısaltmak BAN sebebidir.

Instagram Etkileşim Arttırma Yöntemleri Ve Tavsiyeler

NasyoneL

Mod Team Leader
Super Moderator
THS Helper
THS Elite (VIP)
Katılım
25 Ağu 2017
Mesajlar
40,701
Tepkime puanı
6,076
Puanları
108
Ödüller
3
Şimdi günümüzün en popüler sosyal ağı instagram ve genelde google'da taktik adı altında satılan çok şey var fakat taktik diye bir şey malesef yoktur. Taktik denilen şey deneyerek bulunan bir şey olmasına rağmen bu tarz şeylerin satışını etik bulmuyorum. Sebebi ise bilgi paylaştıkça çoğalmaktadır ben sizinle bir şey paylaşırım yarın sizde bir şey paylaşırsınız böylece bu işi yapan arkadaşlarda kendilerini geliştirmiş olur. Ama her bulunan şey taktik diye satılırsa gelişemeyiz ve bir şeyleri öğrenemeyiz. Genelde yabancı forumlar diye her yerde geçen bir kavram vardır yabancı forumlarda herkes bilgi aktarıyor yabancı forumlar şöyle böyle. Yabancılara muhtaç kalmaktansa kendi bilgilerimizi kendi aramızda paylaşarak büyümek iyidir. Aksi halde çoğu şeyde Türkçe kaynak bulmak artık neredeyse imkansız. Çok uzun zamandır 100 bin ve üzeri organik hesaplar instafly ve harici yazılımlar ile hesap kasıyorum ve satıyorum.

Neyse konumuza dönelim bildiğim şeyleri sizlere aktaracağım bunları instagram üzerinde denerseniz çok başarılı bir hesabınız olacağından eminim.

Shadow Ban
Show ban malesef instagramın sizi spam olarak algılayıp ne önerilen nede etiket yada keşfet, hiçbiride göstermeyip sadece mevcut takipçilerinizin de azına göstermesidir. Kurtulma yolu şifre değiştirin ve günlük paylaşımlarınızı azaltın paylaşımlarınıza bölge girin etiket girmeyin ve arada bölge eklediğinizde yeni gönderilerde çıkıyormu bakın. Spam süresini instagram belirler bu yüzden sadece beklemelisiniz.

Etkileşim Arttırma Taktiği
Instagram'da genelde paylaşım yapınca açıklamaya etiket gireriz açıklamaya etiket girmeyin. Gönderiyi paylaşıp etiketleri yoruma girin bu sayede spam olarak algılanmıyorsunuz ama yinede etiketlerde çıkarsınız. Paylaşımınız benzersiz ve özgün ise o etiketlerde önerilenlere çıkabilir yada etiket listesinde üstlere gelebilirsiniz etkileşimleriniz fazlası ile artacaktır.

Spama Girmemek İçin Neler Yapmalı?
Sizi çekemeyen herkes her zaman gönderilerinizi yada hesabınızı şikayet edecek ve zamanla etkileşim azalacaktır. Bunu önlemek için organik beğeni ve yorum gereklidir. Her paylaşımınıza mutlaka bölge girin ve etiketleri görselin ilgi alakasına göre yoruma yazın boş yere yazdığınız etiketler yarar sağlamaz. Hangi şehide yaşıyorsanız o bölgeyi konuma girin devamlı konum olsun. İnsanlara yorum yapmaya yönelik açıklamaya yazı yazın. Bu sayede hesabınız spama kolay kolay girmez hile değil organikliğe başvurun etkileşimler artar.

Instafly Kullananlar İçin
Son zamanlarda herkesin çok büyük sorunu spama girmek. Instagram size günde 1000 takip izin veriyorsa 1000 kişi takip etmeyiniz. Günlük 500 takip ediniz 500 takip için kaç dakikada bir takip etmeli hesaplayarak bu ayarı girin 24 saatte bu şekilde yaparsanız spama girmiyorsunuz. Takipçileri çektiğiniz beğeni ve yorumları çektiğiniz hesapları da dikkatli analiz edin. Örnek olarak birkaç hesabı takibe alın ve paylaşım yaptığında ne kadar hızlı beğeni, yorum geldiğine social blade gibi yerlerden günlük takipçi artışına bakın ona göre o hesaplar ile etkileşime girin. Aksi halde spam bot hesapları takip eder durursunuz faydası olmaz.

Günde 500 kişi takip ederek 1 ayda 30k full organik hesap kastım ve şuanda günde 300-400 organik takipçi geliyor artık instaflydan çıkardım takip ettiği kişi 5 kişi takipçisi devamlı artıyor gönderiler 1 k yı geçmeye 40-50 yorum gelmeye başladı. Etkileşim yapacağınız hesaplardaki yorumları takip edin bol yorum yapılan ama spam emoji değil yorumların gerçekliğine inandığınız hesaplarla etkileşim kurunuz bu sayede göreceksiniz ki çok kişi takip etmeden çok fazla dönüşüm alacaksınız.

Aklıma gelen bildiklerim bunlar umarım işinize yarar. İyi forumlar.
 
Geri
Üst