• Gizli içerikleri açmak için anlamsız yorum yapmak, script isteğinde bulunmak ve link kısaltmak BAN sebebidir.

K/D Oranınızı Artırmak Için Valorant Hızlı Kılavuz

Soner

Kıdemli Üye
Katılım
23 Ağu 2020
Mesajlar
2,030
Tepkime puanı
1,227
Puanları
108
Valorant-KD-Ratio.png

K/D Oranınızı Artırmak için Valorant Hızlı Kılavuz..
Sıralamalı oyunlarda genellikle tek başına sıraya giriyorsan, Valorant'ta Rütbe İlerlemesi zor bir görev olabilir. Rastgele bir takım oluşturabilen ve bazen amaç, iletişim kullanımı, hareket vb. ile ilgili sorunlar yaşayabilen ve toplu olarak raund ve dolayısıyla maç kaybetmeye neden olabilecek farklı oyuncu türleri nedeniyle.

Bu tür senaryoları zafere dönüştürmek için birkaç geçici çözüm olsa da, bunların her durumda çalışmayabileceklerini ve her turda aynı etkilere izin vermeyeceklerini bilmelisiniz. Yine de, burada valorant K/D oranınızı artırmanın birkaç yolu var.

Ayrıca Pro Valorant Oyun İpuçları hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz Valorant Tier 1 Takım Oyunu Taktikleri'ne göz atın.

Valorant K/D Oranınızı Arttırmak İçin İpuçları​

K/D oranınızı artırmak için hem rauntlar sırasında hem de sonrasında yapabileceğiniz birkaç şey var. Bu ipuçlarını uygulamak aynı zamanda daha iyi bir Ortalama Savaş Puanı elde etmenize yardımcı olacaktır, bu da daha yüksek sıralamada , yani, eğer dereceli oyunlar oynuyorsanız, size yardımcı olacaktır .
Valorant-KD-Ratio-1024x576.jpg

Kendini Tanı
Bu ipuçlarının yazıldığı sırada toplamda 16 valorant ajanı var. Her biri olarak oynama şansınız olmayabilir (*öksürür* ikili düellocular *öksürür*). Ancak yine de, oyun tarzınıza daha uygun olacağını düşündüğünüz belirli valorant ajanların belirli yeteneklerini kullanmayı öğrenebilirsiniz.

Valorant ajanlarınızın yeteneklerine aşina olmak, onları oyun içinde uygulamanıza yardımcı olabilir ve ayrıca karşı takıma ait aynı ajanlardan benzer bir oyun oynamayı tahmin etmenize yardımcı olabilir. Bu iki yönü, asimetrik karakter tabanlı bir taktik nişancı olan Valorant'ta öğrenmek için temeldir.
Valorant Agent Eğitimini şu şekilde deneyebilirsiniz:
 • Özel Oyun Modunu Seçin
 • Ayarlar Menüsünden Hileleri Etkinleştir
 • Seçtiğiniz herhangi bir Haritayı seçin
 • Pratik yapmak istediğiniz Temsilciyi seçin
 • Maçı Başlat
 • Oyun Öncesi Zamanlayıcının Bitmesini Bekleyin
 • Satın Alma Süresi Bittikten Sonra, Ayarlardan Zamanlayıcıyı Duraklat
 • Tüm Hileleri ve Sonsuz Yetenekleri Etkinleştir
 • Farklı harita konumlarında farklı yiğit ajan yeteneklerini kullanarak alıştırma yapın.
Nişangahınızı Düzeltin
Herhangi FPS oyunun söylenmemiş ama tanınmış bir kural daha mümkün olan doğru Artı yerleştirme sahip olduğunda crosshair'in görünüyor az bir kamera ekranı + ve daha bir benzeri gibi + . Artı işaretiniz Görüş Alanınızın (FOV) merkezindedir ve nişan almayı tercih ettiğiniz şekilde ayarlamanız gerekir.

Farklı Valorant Hedef Ayarlarını deneyin ve bunları Alıştırma Modunda kullanın. Birini sonlandırdıktan sonra, fare hassasiyetini ayarlamaya başlayın. Doğru artı işaretiyle uygun hassasiyet ayarlarına sahip olmak, debriyaj ve as senaryolarını bir araya getirmenize yardımcı olabilir ve sonuçta K/D oranınızı artırır.
Atış, Geri Tepme ve Spreyleri Anlama
Ek olarak, herhangi bir Valorant Silahının nasıl çalıştığını anlayarak K/D oranınızı artırmak da mümkündür. Bu temel bilgileri öğrenmek, o anda mevcut oyun içi ekonominize göre hangi silahın hangi durumda en iyi şekilde çalıştığına dair doğru bir şekilde karar vermenize yardımcı olacaktır.

Bir Odin'e veya Operatöre karşı bir Klasik getirmek, K/D oranınızı artırmanıza yardımcı olmaz, ancak bunun yerine bir Muhafız veya Şerif kullanmak, öldürme kazanma şansınızı artırabilir.

Aynı zamanda, hangisinin size en iyi hizmet ettiğini görmek için Spectre, Phantom ve Vandal gibi silahlar arasındaki atış, geri tepme ve püskürtme hızı farkını kontrol edin. Çoğu senaryoda hangi silahların sizin için diğerlerinden daha ideal olduğunu anlamak için tüm sınıf ve türlerdeki ateşli silahlarda aynısını yapın.
Valorant Geri Tepme


Amaç Uygulaması
Turlar sırasında bir Valorant Ajanı olarak ölmek kaçınılmaz görünebilir, ancak toplam ölüm sayınızda daha az puan almanız mümkündür. Daha az ölmek, daha iyi bir oyun içi ekonomiye sahip olmanıza yardımcı olur, bu da doğru silahları satın almak için kullanabileceğiniz veya ekibinizin her birini yarım satın almasına yardımcı olur. Nasıl Daha Az Ölürüz? Amaç Egzersizi Yapın.

Artı işareti yerleştirmeyi anlamak sizi 0'dan 150'ye gerçekten hızlı bir şekilde götürecektir (Özellikle Reyna olarak oynuyorsanız), buna aldırmamak tam tersini yapacak ve muhtemelen öfkeyle istifa edeceksiniz. Bunun yerine, gerçekçi alıştırma seansları yapmak için zorlukları ve Bot hızını seçebileceğiniz veya DeathMatch Modu, Unranked Modu oynayabileceğiniz Uygulama Modunda hedefinizi uygulayın.
Kararlı Olmak
Oyun içi turun herhangi bir noktasında, ayaklarınızın üzerinde düşünün, kararlar alın ve donmaktan kaçının.
 • Bir siteyi zorlayamazsanız? Döndür.
 • Bir siteyi elinde tutan çok fazla ajan mı var? Valorant Ajan Yeteneklerinizi Kullanın.
 • Mermiler mi tükeniyor? İkincil Silah'a geçin veya boş silahları atın ve yeni bir tane seçin.
 • Çiviyi etkisiz hale getirmek için çok mu geç? Çık dışarı, silahını kurtar.
 • Ve bunun gibi.
Bu seçimleri uygulamaya geçirmenin tek yolu, oyunu oynamak ve birlikte hayatta kalma ve kazanma beklentilerinizi neyin yerine getirdiğine göre kararlar vermektir. Sadece öldürmelerle en üst sıralarda yer alarak kazanmak harika olabilir, ancak bazen daha düşük K/D oranı nedeniyle MVP olmanıza izin vermez.
Pro Play'leri izleyin
Son olarak, K/D oranınızı iyileştirmenin en iyi yolu, Pro Valorant Oyuncularının en iyi oyunlarını ve ayrıca olabilecek en kötü hatalarını yaptıklarını görmektir. İyi DO'ları dahil etmek ve kötü DONT'ları oyununuzdan birer birer ortadan kaldırmak, er ya da geç Valorant K/D oranınızı iyileştirmeye katkıda bulunacaktır.
 
Üst