• Gizli içerikleri açmak için anlamsız yorum yapmak, script isteğinde bulunmak ve link kısaltmak BAN sebebidir.

Orgazm nedir?

ThePredator

Aktif Üye
Katılım
11 Ara 2017
Mesajlar
411
Tepkime puanı
134
Puanları
38

Orgazm nedir?​

Orgazm uzun süreli cinsel uyarılma sonucunda fizyolojik ve psikolojik olarak ulaşılan ve kişiye zevk veren durumdur. Kişilerin orgazm olabilmesi için mastürbasyon yapmaları veya cinsel ilişkiye girmeleri gerekir. İki durumun sonunda ulaşılan haz orgazm olarak tanımlanır. Bunun dışında ergenlik döneminde erkeklerde sık olmakla beraber kadınlarda da nadir de olsa uyku sırasında orgazm görülebilir. Bu dönemde hormonların yoğunlaşması bu duruma sebep olur. Orgazm 10 ila 20 saniye arasında sürer. Kullanılan çeşitli kimyasal ilaçlar veya kremler, doğum kontrolü için kullanılan kondomlar içerisinde bulunan jeller bu sürenin uzamasına neden olur. Orgazm olmak nabzın artması, kızarma, hızlı nefes alıp verme, istemsiz kasılmalar gibi sonuçlara yol açar.

Erkeklerde orgazm nasıl olur?​

Erkeklerde orgazm sonucunda boşalma meydana gelir, bu da penisten dışarı meni atılmasıyla gerçekleşir. Bu meni atılması sırasında idrar yolundaki kaslar 4 - 7 kere kasılarak haz verir.

Kadınlarda orgazm nasıl olur?

Kadınlarda orgazm ise erkeğe göre daha kapsamlı ve şiddetlidir. Ancak bunun gerçekleşmesi için gerekli uyaranın kadına verilmesi gerekir. Kadınlarda orgazm vajinal ve klitoral olmak üzere iki farklı şekilde gerçekleşebilir. Bu cinsel ilişki veya mastürbasyon yoluyla olabilir. Klitoral orgazm klitorisin uyarılmasıyla, vajinal orgazmın ise vajina duvarının uyarılmasıyla gerçekleşir. Her iki durumda da klitoris sertleşir ve vajinada nemlenme meydana gelir, göğüs uçları sertleşir, vajina dudakları büyür. Uterus ve çevresindeki kaslar orgazm sırasında kasılır. Kadınlarda fizyoljik olarak bir boşalma gerçekleşmediği için kadınlar orgazm olmadıklarını düşünebilirler. Yaşanan cinsel ilişkiye göre orgazmın şiddetinin değişmesi bu durumun sebebidir.
 

JQTR1

Administrator
THS Strategy®
Katılım
6 Eyl 2017
Mesajlar
15,735
Tepkime puanı
1,294
Puanları
108
Ödüller
4
Üst