• Gizli içerikleri açmak için anlamsız yorum yapmak, kışkırtıcı davranışlarda bulunmak ve link kısaltmak BAN sebebidir.

Paint artık photoshop gibi çalışacak! İşte yeni özellik

Katılım
10 Ocak 2023
Mesajlar
1,799
Tepkime puanı
7
Puanları
0
Microsoft’un klasikleşmiş uygulaması Paint, son periyotta aldığı güncellemelerle çağdaş bir görünüme kavuştu. Yazılım devi artık ise Paint’e eklenen yeni bir bilhassa gündemde: Art plan kaldırma aracı. Bu özellik, şu an için yalnızca Windows Insider’lara sunulmuş durumda ve belirtilen sürüm numarası 11.2306.30.0.

Bu yeni eklenen özellik ile artık fotoğrafların art planlarını tek bir tıklama ile kaldırmak mümkün hale geliyor. Yani Paint, bu bilhassa görseldeki ana objeyi otomatik olarak tanımlayarak art planı kaldırabiliyor. Toplumsal medyada paylaşılan tecrübelere nazaran bu özellik hayli başarılı sonuçlar veriyor. Ayrıyeten, Microsoft kullanıcılara art planı büsbütün otomatik kaldırmanın yanı sıra, istedikleri bir kısmını da manuel olarak seçebilme imkanı sunuyor.

Daha evvel Paint, kolay fotoğraf düzenlemeleri için ideal bir araç olarak biliniyordu. Bilhassa kırpma, tekrar boyutlandırma ve açıklama ekleme üzere süratli düzenlemelerde tercih edilen bir programdı.

Paint artık photoshop üzere çalışacak! İşte yeni özellik

Ancak art plan kaldırma özelliği, çoklukla daha profesyonel programlarla ya da üçüncü taraf uygulamalarıyla gerçekleştiriliyordu. Bu uygulamaların kimileri kullanıcılar için karmaşık olabiliyor, kimileri da pratiklikten uzak kalıyordu. Microsoft’un bu atağı, Paint’i çok daha işlevsel bir araç haline getiriyor.

Ancak Microsoft için durum bu kadarla hudutlu değil. Paint üzerinde diğer yenilikler de planlanıyor. Bilhassa metinden manzaraya görsel oluşturma konusunda çalışmaların devam ettiği belirtiliyor. Microsoft’un yapay zeka dayanaklı Bing Sohbet aracı sayesinde istediğiniz görseli oluşturabilme kabiliyeti, bu mümkün yenilikler ortasında yer alıyor. Şayet bu özellik de Paint’e eklenebilirse, programın yetenekleri çok daha geniş bir alana yayılacak.
 
Geri
Üst