• Gizli içerikleri açmak için anlamsız yorum yapmak, script isteğinde bulunmak ve link kısaltmak BAN sebebidir.

Valorant Bağlantı Hatası Valorant Oyun İstemcisi Düzeltme Kılavuzu

Soner

Kıdemli Üye
Katılım
23 Ağu 2020
Mesajlar
2,030
Tepkime puanı
1,227
Puanları
108
1123609-1024x576.jpg


Valorant Bağlantı Hatası-Valorant Oyun İstemcisi Düzeltme Kılavuzu

11-12 puanlık bir Valorant maçında olduğunuzu ve Valorant Bağlantı Hatası ortaya çıktığında bir debriyaj yapmak üzere olduğunuzu hayal edin, evet, oldukça üzücü. Herhangi bir rasyonel kişi, bunun üzerine öfkeyle meşgul olmadıkça oyunu basitçe kapatmaya devam eder, ki bu da oldukça rasyoneldir.
Ama umarız böyle korkunç bir akıbete uğramazsınız ve sadece tatilinizin olduğu gün oyunu ilk kez çalıştırdıktan sonra valorant bir hata düzeltme gereksinimi alırsınız, değil mi? Peki. [Lütfen SKY'Yİ AÇMA!!!]

Valorant Bağlantı Hatası Sorunları ve Düzeltmeleri

Valorant, geçtiğimiz yıl, oyunu eğlenceli yönleri ve FPS yetenekleriyle beğenen küresel oyuncular arasında tanıdık bir isim haline geldi. Ancak hayranlar, oyuna eriştikleri farklı bölgelerden bağımsız olarak karşılaştıkları farklı türdeki valorant bağlantı sorunları için de aynı şekilde sevmiyorlar.
Daha fazla valorant oyun süresi elde etmenize yardımcı olmak için, valorant istemcinizin normal şekilde davranmasını sağlamak için uygulayabileceğiniz farklı valorant hata düzeltmelerini gösterebiliriz.
Not: Bu hızlı kılavuz, Valorant oyun dosyalarına müdahale etmenin herhangi bir yolunu detaylandırmaz çünkü bu tür faaliyetler kesinlikle yasaklanmanıza neden olabilir.

Valorant Bağlantı Hata Mesajı Nedenleri


6zwOx2j-1024x576.png


İlk önce, birkaç dakika önce mükemmel bir şekilde oynamış olsanız bile, ekranınızın valorant bağlantı hatası göstermesine katkıda bulunabilecek çeşitli nedenleri tanıyalım. (Bakınız, Valorant AFK şikayetlerini ciddiye alıyor!)

Kararsız İnternet Bağlantısı

Çoğu zaman, bazı bölgeler sabit internet bağlantısı seçeneklerine sahip değildir, bu nedenle oyuncular oyunu çalıştırmak için mümkün olan her şeyi yapmak zorundadır. Valorant bir oyunun sorunsuz çalışması için, mümkün olan en düşük ping'e sahip olmak idealdir; bu, güvenilir olmayan bir internet bağlantısı kullandığınızda gerçekleşemez.
Bazen internet bağlantısındaki kararsızlık, hatalı bir yönlendirici/modem veya ISP ile ilgili sorunlardan da kaynaklanabilir.

Valorant Oyun Sunucusu Sorunları

Valorant sunucuları, oyuncuların Valorant oyun istemcisi aracılığıyla oyunla sorunsuz bir şekilde bağlantı kurmasını sağlamak için birden fazla kıtaya yayılmıştır. Bu valorant sunucuları bazen, çoğunlukla oyun geliştiricileri hataları düzelttiğinde veya valorant güncellemelerini zorladığında ortaya çıkabilecek bağlantı sorunlarıyla karşılaşabilir.

Ancak, valorant oyuncuları, bir sunucu güncellemesi planlandığında , valorant oyununuzun ana ekranında görünen üst çubukta günlük/haftalık görev sayılarının yanında görünen bir uyarı ( ! ) şeklinde bir uyarı alır . Dolayısıyla oyunun o saatlerde bağlantı sorunları yaşaması muhtemel.

Bozuk Valorant Oyun Dosyaları

Sıkıcı bir Valorant Ölüm Maçı'ndan çıkmak için Alt + F4'ü birçok kez kullandığınızı veya devam eden bir yiğitlik rekabeti veya derecelendirilmemiş maç sırasında takım arkadaşlarınızı terk ettiğinizi hatırlıyor musunuz? Evet, bu sizin valorant oyun dosyalarınızın durumunu bozar. Valorant bağlantı hatası almanın önde gelen nedenlerinden biridir.

Yine de, bir valorant maçından vazgeçmeyen biri olsanız bile, bazı valorant oyun dosyalarının kötü amaçlı yazılım veya başka nedenlerle sisteminizden bozulması nedeniyle bazen bağlantı hatasıyla karşılaşabilirsiniz.

Riot Vanguard Hataları

Windows PC'nizin başlatılması sırasında valorant öncü hizmetiniz normal şekilde çalışmayı bıraktığında veya aniden çöktüğünde, valorant bağlantı sorunlarıyla karşılaşabilirsiniz. Aynı şey, valorant oyun dosyalarını kurcaladığınızda da geçerlidir.

Diğer zamanlarda, valorant öncü istemci muhtemelen sistem ayarlarınızla belirli bir hata veya çakışma yaşıyor ve bu da valorant oyununa bağlanırken size bir hata vermesine neden oluyor.

Valorant Windows 11 Hatası


Error9001-1-1024x1016.png

Windows Insider Builds üzerinde çalışan Windows 11 üzerinden oyunu oynayan bazı yiğit kullanıcıların yaşadığı nispeten yeni bir hatadır. Valorant oyun istemcisi bu tür kullanıcılar için yaygın olarak bağlanacaktır, ancak son zamanlarda BIOS sistem ayarlarından güvenli önyükleme seçeneğini etkinleştirmelerini de talep ediyor.

Bunu yapmamak, güvenli önyüklemeyi etkinleştirmeniz ve TPM sürüm 2.0 veya üzeriyle eşleşen bir sisteme sahip olmanız gerektiğini belirten ek bir iletişim kutusuyla oyunda Valorant bağlantı hatalarını sunmaya devam edecektir.

Rastgele Valorant İstemci Hataları

Valorant oyun istemcisiyle ilgili rastgele hatalar ve aksaklıklarla karşılaşma olasılığını göz ardı edemezsiniz çünkü oyun sürekli gelişiyor. Ayrıca iki kullanıcının aynı bilgisayar sistemine sahip olması veya bilgisayarlarını benzer şekilde kullanması da gereksizdir.

Bu nedenle, rastgele valorant istemci hataları, mac veya Windows sistemlerinizde yüklü olan valorant oyununuz için bağlantı sorunlarına neden olabilir .

Hızlı Valorant Bağlantı Hatası Düzeltme Kılavuzu

Valorant oyununu çalıştıran ilgili sistemlerinizde Valorant bağlantı sorunlarıyla başa çıkmak için bilmeniz gereken her şey burada.

Valorant Sunucu Durumunu Kontrol Etme


are-valorant-servers-down.jpg

Oyun dosyalarınızı veya sistem ayarlarınızı değiştirmeden önce, valorant sunucu durumunu kontrol etmeniz idealdir. Resmi web sitesini ziyaret ederek ve bulunduğunuz yere uygun yedi sunucu bölgesinden birini seçerek bunu yapabilirsiniz .

Valorant Oyun İstemcisini Yeniden Başlatma

Hiçbir sunucu sorunu algılanmadığında, valorant oyun istemcinizin bağlantı sorunları yaşama olasılığı yüksektir. Oyundan düzgün bir şekilde çıktıktan sonra yeniden başlatarak düzeltebilirsiniz. Birkaç kez deneyin ve bağlantı kurmada başarısız olursanız sonraki adımı izleyin.

Valorant Vanguard Hizmetini Yeniden Başlatma

Valorant Vanguard uygulamasının birincil amacı, oyun dosyalarını değişikliklere karşı korumanın yanı sıra Valorant oyun istemcisinin güvenli bir bağlantı kurmasına yardımcı olmaktır. Vanguard uygulamanız, valorant oyun istemcisi başlatıldığında oyun dosyalarınızı doğrular ve herhangi bir tutarsızlık bulunursa, büyük olasılıkla bağlantı sorunlarıyla karşılaşırsınız.

Ayrıca, herhangi bir yazılımın N sayıda nedenle arızalanması oldukça olası olduğundan, valorant öncü uygulamanızı yeniden başlatmanız sorunu çözecektir. Sisteminizi de yeniden başlatmanız gerekecek.

Yönlendirici Ayarlarını Düzeltme

Yönlendiriciler bazen yanıt vermediğinde veya başka bir kullanıcı ayarlarını değiştirdiğinde garip davranabilir. Bu nedenle, yönlendirici ayarlarınızdaki değişiklikleri düzeltin veya yönlendiricinizi yeniden başlatın. Bunu yapmak, internet bağlantınızın normal işleyişini yeniden kazanmanıza yardımcı olacaktır.

Vanguard Uygulamasını Kaldırma ve Yeniden Yükleme

Valorant hata düzeltmesi için daha az kullanılan yöntemlerden biridir, ancak bazı kullanıcılar valorant bağlantı sorunlarını çözdüğünü bildirmiştir.

Kontrol panelini kullanarak Valorant vanguard uygulamasını sisteminizden kaldırarak başlayın ve valorant oyun istemcisini yeniden başlatın. Şimdi öncü yazılımı tekrar indirmelidir. İndirme tamamlandıktan sonra oyunu yeniden başlatmadan önce bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Taze Valorant Yeniden Yükleme


Agent-Map-1-1024x576.jpg


Yukarıda belirtilen tüm adımlar işe yaramadığında, geriye kalan tek seçenek, oyunu yeniden başlatmadan önce biraz zaman vermek veya valorant oyununuzu yeniden yüklemektir.
Tatbikatı biliyorsunuz, Valorant oyununu kaldırmak için kontrol panelinizi kullanın, ardından yeniden indirmek için resmi playvalorant.com web sitesini ziyaret edin. İndirme işlemi tamamlandıktan sonra ekranınızdaki yönergeleri izleyerek yükleyin ve oyun istemcisini çalıştırın.
Geçmişte, özellikle her Bölümde yeni Elçilerin tanıtılmasından sonra, çok çeşitli valorant bağlantı hataları ortaya çıktı. Yine de, en azından çoğu için, ilgili bir valorant hata düzeltmesi olmadan değiller. Valorant oyunu Happy Gaming'i yeniden yüklemeden önce Riot Sunucusu durumunu kontrol ettiğinizden emin olun!
 
Üst