• Gizli içerikleri açmak için anlamsız yorum yapmak, script isteğinde bulunmak ve link kısaltmak BAN sebebidir.

Açıklar Bulmak ( Linux için )

Reisci

Account Hunter
Kadim Üye
Katılım
11 Mar 2020
Mesajlar
5,746
Tepkime puanı
13,006
Puanları
108
Arkadaşlar merhaba. Bu konuda sizlere hedef bilgisayarda hedef sitede veya herhangi bir hedef sistemde zafiyet taraması yapıcaz. Tabi ki yine belirtiyorum bu konuyu zafiyet açıklarını kendi bilgisayarınız üzerinde arayarak kendi bilgisayarınızın açıklarını kapatmak için paylaşıyorum. Aksi halde herhangi bir izinsiz taramadan ben sorumlu değilim. Dilerseniz konumuza geçelim


1-Arkadaşlar bir sistemde eğer ki açık bulmak istiyorsak o sistemin ıp adresini biliyor olmamız lazım.Eğer bilmiyorsak öğrenmek için 2 yöntem var.


a) Eğer hedef sistemle aynı ağdaysak netdiscover veya nmap kullanarak bulabiliriz


b)Eğer hedef sistemle aynı ağda değilsek ping yaparak sitelerin ıp adresini bulabiliriz eğer hedef sistem site değilse ve hiç etkileşiminiz yoksa o zaman ıp adresini bulmak çok zor olucaktır .


2-Evet arkadaşlar ıp adresini bir şekilde öğrendiğinizi varsayarak devam ediyorum.Konsola zenmap yazarak toolumuzu açıyoruz.


3-Target kısmına hedef sistemin ıpsini yazıyoruz ve ıntense scanı(En detaylı tarama) seçiyoruz.


4-Evet açık portlar bulduk ve hedef sistemle ilgili özel bilgileri detaylarıyla elde ettik ve güncel açıkların versionlarını program bize sundu.


5-Bu açıkları bulduk napabiliriz diye sorabilirsiniz.Bu açıklarla hedef sistemi ele geçirebilir , hedef sistemde değişiklikler yapabillirsiniz.Yapmanız gereken tek şey bulduğunuz açıkla ilgili internetten
açığın versiyonuna uygun exploitler bularak hedef sistemi exploit edebilirsiniz veya internetten bulduğunuz açıkla ilgili henüz yazılmış bir explooit bulamadıysannız kendiniz yazabilirsiniz.
 
Üst