• Gizli içerikleri açmak için anlamsız yorum yapmak, script isteğinde bulunmak ve link kısaltmak BAN sebebidir.

Android 12 güncellemesi alacak eski Samsung modelleri netleşti

muzcu baba

Üye
Katılım
4 Haz 2022
Mesajlar
5,217
Tepkime puanı
16
Puanları
13

Android işletim sisteminin tartışmasız en büyük kullanıcısı olan Samsung, güncelleme konusunda rakiplerine fark atmaya devam ediyor.​Güney Koreli teknoloji devi Samsung’a son yıllarda kesinlikle bir şeyler oldu. Yakın zamana kadar amiral gemisi modelleri için bile söz verdiği zamanda yeni işletin sistemi sürümlerini servis edemeyen, bu anlamda orta ve alt segment modellere ise hiç uğramayan Samsung, şimdilerde Android işletim sisteminin tartışmasız en hamarat ismi konumuna geldi.

Artık amiral gemisi modelleri, neredeyse sektördeki diğer bütün modellerden daha hızlı bir şekilde yeni güncellemesine kavuşuyor. Öte yandan, Samsung markalı en unutulmuş orta ve alt segmentli telefonlar bile, Güney Koreli teknoloji devinin bu hamaratlığından payını kapıyor. İşte şirketten gelen son güncelleme haberleri bu yüzden büyük önem taşıyor.

Android 12 güncellemesi alacak eski Samsung modelleri netleşti​


Samsung tarafından yapılan açıklamaya göre Galaxy A02s, Galaxy A03s, ve Galaxy 21s modelleri bugünden itibaren Android 12 tabanlı One UI 4.1 sürümüne terfi edebilecekler. Söz konusu bu güncelleme paketi bir taraftan bu akıllı telefonları kullananları mutlu ederken, diğer taraftan ise Samsung’un güncelleme stratejisinde herhangi bir değişiklik olmadığını göstermesi açısından da önem taşıyor.

Son olarak şu ayrıntıyı da belirtmek isteriz ki Samsung’un bütün modellerine yeni sürüm güncellemesi yapması ile ASUS’un ya da OnePlus’ın yapması aynı şey değil. Çünkü Samsung, her yıl çıkarttığı onlarca farklı akıllı telefon modeli nedeniyle dünya genelinde en fazla akıllı telefon modeline sahip olan marka.
 
Üst