Hoşgeldin Misafir

Bitcoin madenciliği hash oranı rekora seviyede!

Tostçu Necati

16 Eyl 2022
631 Mesaj

Aktiflik

Seviye

Deneyim

TIM / GÖREV:

Yenilenebilir kaynaklara geçiş hızlanırken Bitcoin madenciliği hash oranı rekora ulaştı!​Bitcoin'in ( BTC ) fiyatı 20.000 doların altında mücadele ederken, varlığın madencilik faaliyeti, madenciler arasındaki rekabet artmaya devam ediyor gibi görünüyor. Sonuç olarak, bu senaryo Bitcoin madenciliği hash oranının yeni bir rekor seviyeye ulaşmasına neden oldu.

Bitcoin madenciliği hash oranı rekora seviyede!​

25 Eylül itibariyle, Bitcoin'in madencilik hash oranı, 30 günlük hareketli ortalamaya dayalı olarak tüm zamanların 226.633 EH/s'lik yeni bir seviyesine yükseldi. Blockchain.com verilerine göre hash oranı, Ağustos başında kaydedilen en düşük seviyelere göre istikrarlı bir şekilde yükseliyor.

İşlemleri işlemek için kullanılan toplam hesaplama gücünü ifade eden hash oranı, Bitcoin'in kısa vadeli toparlanma belirtileri gösterdiği Ağustos ayında zirve yapmaya başladı. Bununla birlikte, Bitcoin'in fiyatı mücadele etmeye devam ederken hash oranı yükseldi.

Hash oranı, Bitcoin'in Fiyat yörüngesine meydan okuyor​

Mevcut hash oranı rakamları, ilginç bir şekilde, metrik Bitcoin fiyat hareketi ile ilişkili olduğunda tarihsel eğilimleri karşılaştırır. Özellikle, Bitcoin'in değeri arttığında ve fiyatın yanında düşme eğiliminde olduğunda hash oranı artar. Genel olarak, artan hash oranı, Bitcoin'in madenciliğini zorlaştırıyor ve kısmen varlığın bir sonraki fiyat hareketini gösteriyor.

Bitcoin'in karbon ayak izine daha fazla odaklanıldıkça artan hash oranının geldiğini belirtmekte fayda var. Madencilik faaliyeti, enerji tüketimi nedeniyle çevreciler tarafından sürekli olarak eleştirildi.

Sonuç olarak, eleştiri, farklı tekliflerin öne çıkmasıyla Bitcoin'i düzenlemek için yenilenmiş bir çabaya ilham verdi . Bununla birlikte, madenciler, düzenleyicilerle iyi kitaplarda kalmak için giderek daha fazla yenilenebilir kaynaklara geçiyorlar.
 
Geri
Üst