• Gizli içerikleri açmak için anlamsız yorum yapmak, script isteğinde bulunmak ve link kısaltmak BAN sebebidir.

Cardano balinalarıyla ilgili Nisan ayı verileri dikkat çekiyor! Ne anlama geliyor?

Katılım
8 Mar 2022
Mesajlar
330
Tepkime puanı
2
Puanları
11
Cardano için zorlukları yakında sona erecek gibi görünmüyor. Altcoin Mart ayında yeniden toplandığından beri, piyasa ikinci çeyreğe girerken daha fazla yatırımcı ve para çekmesi bekleniyordu. Bununla birlikte, ikinci çeyreğin başlangıcı başka bir yöne gitti. Nisan ayının başından bu yana Cardano, rallinin dörtte üçünden fazlasını geçersiz kılarak neredeyse %30 oranında düşüş kaydetti.


ITB_ada_large_transactions_volume_in_usd_2022-04-18T07_46_58.320Z.png

Ancak yatırımcılar bunu beklemiyorken, diğer bazı kohortlar kesinlikle bekliyordu. Mitingin başlamasıyla birlikte Şubat ve Mart aylarında aktif hale gelen balinalar bir tesadüf olarak görülebilir.


Altcoin 26 Mart civarındaki fiyat konsolidasyonu başlamadan önce bile balinalar piyasadan çekilmeye başlamıştı. Gerçek fiyat düşüşleri 5 Nisan’dan itibaren Cardano’yu vurduğunda, balinaların etkinliği önceki hacminin yarısına inmişti. ADA daha da düşerken, balinaların yavaşlaması hız kazandı. Tek bir gün içinde hacim 29 milyar dolar düştü.


ITB_ada_historical_break_even_price_2022-04-18T09_15_48.705Z.png
Fiyat düşüşünü kesinlikle onlar tetiklemese de çıkışları, sinyalleri okuyamadıkları için perakende yatırımcılara da yardımcı olmadı. Sonuç olarak 1,2 milyondan fazla ADA sahibi zarara uğradı.
 
Üst