• Gizli içerikleri açmak için anlamsız yorum yapmak, script isteğinde bulunmak ve link kısaltmak BAN sebebidir.

Cardano fiyat tahmini

Azab_1999_

Üye
Katılım
20 Nis 2022
Mesajlar
10,396
Tepkime puanı
5
Puanları
31
Merkeziyetsiz bir blokzinciri yapısına sahip olan Cardano, ADA simgesine sahip coin’i ile borsalarda işlem görüyor. İkinci nesil blokzinciri konseptine sahip Cardano ağında, ADA coin fiyat tahminleri kripto para yatırımcıları tarafından ilgi görüyor. Güncel fiyatına ADA USDT bağlantısı üzerinden erişmenin mümkün olduğu ADA, kripto para piyasasında piyasa değeri bakımından en büyük projeler içinde yer alıyor. ADA’nın fiyat tahminlerinde, 2023 ve sonraki yıllar için çeşitli teknik indikatörleri baz alan algoritmaların verilerine ulaşılabilir.

Kripto para fiyat tahminlerine yer veren Coin Price Forecast, Cardano’nun coin’i ADA’nın 2023 ve sonraki yıllardaki tahminlerini sunuyor. 2023 yılı içinde ADA coin fiyat tahmininin 1,06 dolar olarak sunulduğu Coin Price Forecast sitesinde 2025 yılı için 1,67 dolar, 2030 yılı içinse 2,69 dolar tahmin verisi paylaşılmakta. Cardano fiyat tahminlerinin yer aldığı site, teknik parametrelere dayanan veriler sunmakta. Bununla birlikte, kripto para piyasasının dinamikleri değişebilmekte. Bitcoin fiyatının yanı sıra makro ekonomik gelişmelere göre Cardano projesine olan ilgi değişebileceği için, tahminler kesin bir veri içermemekte. ADA coin fiyat tahmini bu anlamda yatırım tavsiyesi içermez.

Cardano Coin Geleceği 2022


Piyasa değerine göre en büyük 10 kripto para projesi içinde yer alan Cardano, birçok yatırımcının yakından takip ettiği bir proje. ADA coin ile kripto para borsalarında işlem gören Cardano için, orta ve uzun vadede birçok fiyat tahmini ve analiz paylaşılıyor. Cardano coin geleceği, 2022 ve ilerleyen yıllarda kripto para piyasasının seyri ve ağın kullanım oranına göre şekillenebilir. Cardano ağı üzerinde geliştirilen projeler, ağ üzerindeki kullanıcı sayısının artması ADA fiyatını yükseltebilir. Buna ek olarak Bitcoin’in öncüsü olabileceği bir boğa piyasası da, ADA fiyatını artırabilir. Bununla birlikte, Cardano’da yükseliş öngörüleri, kesin bir tahmin içermemektedir. ADA’nın fiyatının düşeceği öngörüsüne sahip analistler de mevcuttur. Kripto para piyasasının, satıcıların yoğun olduğu bir ayı piyasası döngüsüne girmesi, Cardano coin geleceğini olumsuz etkileyebilir. Ancak ADA üzerindeki negatif tahminler, bir kesinlik içermemektedir.

Cardano Coin Geleceği 2023 - 2024 - 2025


Uzun vadeli kripto para yatırımlarında, kendi blokzincirine sahip Cardano ve benzeri projeler, birçok yatırımcının tercihi. Buna bağlı olarak kripto para yatırımcıları için 2023, 2024 ve ilerleyen yıllarda ADA coin fiyatının seyri önemli. Kriptı para fiyat tahminlerinin yer aldığı Coin Price Forecast platformu, ADA coin fiyatını teknik parametrelere göre, kendi algoritması ile hesaplamakta. Platformun verilerine göre, ADA fiyatının 2023 yılı içinde 1,06 doları, 2024 yılında ise 1,33 doları test etmesi bekleniyor. 2025 yılı için ADA beklentisi ise, 1,67 dolar seviyesinin test edilmesi. ADA coin fiyatını etkileyen kriterler ele alındığında, fiyat tahmin siteleri yalnızca teknik parametrelere göre hesap yaptığı için, bu veriler kesinlik içermez ve tavsiye niteliğinde değil. Cardano ve diğer altcoin’lerle ilgili yatırım kararlarında her yatırımcı kendi stratejisine göre yol izlemeli.

Cardano Coin Alınır mı?


Merkeziyetsiz bir blokzinciri olarak geliştirilen Cardano ağı, bilim insanlarının, girişim sermayelerinin ortaklığında büyük bir ekosistem olarak sunuldu. Cardano ağının coin’i olan ADA ise, ağ üzerindeki tüm işlemler için kullanılan bir yapıda. Cardano ağı, üzerinde merkeziyetsiz uygulama geliştirilebilen bir ağ niteliğinde olduğu için, kullanım oranı yüksektir. 2022’nin Mayıs ayı itibariyle 18 milyar doların üzerindeki piyasa değeri ile en büyük 10 coin içinde yer alan ADA, son birkaç yıl içinde sert fiyat hareketlerine sahip oldu. 2020 yılında, 0,03 dolar seviyelerinden işlem gören ADA, 2021 yılında ise 2,9 doların üzerine çıktı. 2022 yılında 0,4 dolar seviyelerine gerileyen ADA, ciddi bir getiri sağladığı gibi, bazı yatırımcıların ise zarar etmesine neden oldu. ADA coin’de yatırım kararı, bu anlamda herkesin kendi yatırım planına göre alması gereken bir karar. Volatil hareketlerin yaşanabildiği kripto para piyasasında, ciddi kazançlar olabildiği gibi zararlar da olabilmekte.

Cardano Coin Nereden Alınır?


Cardano coin (ADA) ve diğer altcoin’lerde yatırım yapmak için, düşük işlem komisyonu sunması ile öne çıkan Kucoin borsası tercih edilebilir. Yüksek işlem hacmi ile dünyanın en büyük borsalarından olan Kucoin, her 4 yatırımcıdan 1’inin tercih ettiği bir borsa. Kripto borsası, güvenli yapısı ile fonları korurken, aynı zamanda sigorta güvencesi de sunuyor. Web sitenin yanı sıra, Android ve iPhone akıllı telefon sahipleri için bir mobil uygulamaya da sahip olan Kucoin, 600’den fazla altcoin’in listelendiği bir borsa olması bakımından da tercih ediliyor.
 
Moderatör tarafında düzenlendi:
Üst