Hoşgeldin Misafir

Dogecoin büyük sıçramaya hazır! Gözde meme coin, sıradaki direnç noktasını zorlanmadan kırabilir

muzcu baba

4 Haz 2022
5,217 Mesaj

Aktiflik

Seviye

Deneyim

TIM / GÖREV:
Kripto para piyasasındaki köpek temalı en gözde meme coin olan Dogecoin, son satış hareketlerinin ardından yükselişte.

Dogecoin’in kripto para piyasasındaki en son performansı, düşüş trendinin tersine döndürülmesi ile ilk direnç noktasını kolaylıkla kırarak yatırımcıların çoğunu şaşırttı.

Kripto para biriminin günlük grafiği, genellikle azalan ve yükselen trendler arasında bir engel olarak kabul edilen 50 günlük Üstel Hareketli Ortalama’nın ana direnç çizgisine yaklaştığını gösteriyor.

Bir atılım olması durumunda meme coin, son yedi gün içinde %40’ın üzerinde değer kazanması ile birlikte güçlü toparlanma rallisine hazır olduğunu gösterdi. Bu da onu kripto para piyasasındaki en kârlı varlıklardan biri haline getiriyor.

Koşu sırasında DOGE, güçlü düşüş veya yükseliş trendleri sırasında sinyal çizgisi olarak görev gören 21 günlük Hareketli Ortalama’yı kolayca kırdı.


Meme coin’ler yükselişte​

Dogecoin’in rakibi Shiba Inu da son beş günde %50 oranında değer kazanarak kripto para piyasasında oldukça güçlü bir performans gösterdi. Bu da onu piyasa değerine göre ilk 100 içindeki kripto para birimleri arasındaki en güçlü varlıklardan biri haline getirdi.


SHIB ayrıca 21 günlük Üstel Hareketli Ortalamada bulunan direnç noktasını da kırmayı başardı. Şimdi ise, Dogecoin’in henüz önümüzdeki günlerde ulaşmayı hedeflediği 50 günlük EMA’da konsolide oluyor.

Kısa vadeli zaman dilimleri içinde DOGE, grafikteki en güçlü dirençlerden biri olan 200 EMA direnciyle karşı karşıya kaldığı ve Shiba Inu konsolidasyon kanalının zirvesine ulaştığı için her iki meme coin’in de yolunun açık olduğu görülüyor.

Bu yazının yazıldığı sırada Shiba Inu 0,00001180 dolar civarından işlem görürken, DOGE ise 0,07 dolardan işlem görüyor.
 
Geri
Üst