Hoşgeldin Misafir

Google Analytics Raporları

Soner

Soner

THS Dış İstihbarat
THS Intelligence
THS Elite (VIP)
23 Ağu 2020
2,507 Mesaj

Aktiflik

Seviye

Deneyim

TIM / GÖREV:
Veriler arasında daha az zaman harcamak ister misiniz? O zaman tek yapmanız gereken e-posta raporlaması. Soru şu, bir Google Analytics e-posta raporunu nasıl kuracağınızı biliyor musunuz?

Bu basit oyunu öğrenmeniz size çok ciddi zaman kazandırır. Daha da önemlisi, rakiplerinizin, analizler için Analytics’te harcadığı vakti siz başka bir analiz, içerik üretimi ya da web sitenize katkı sağlayacak başka bir çalışma için kullanabilirsiniz.

Google Analytics’le ilk deneyimim hiç de hoş değildi. Günlük olarak hesabıma giriş yapardım ve sadece saatlerce gerçek zamanlı ziyaretçilerimin nerede olduğunu, saatlik oturumların ne olduğunu izlerdim. ???? Ne yapacağımı, verileri nasıl yorumlayacağımı bilmiyordum.

Gerçek şu ki, olumsuz verileri yorumlama yeteneğiniz, web sitenizin performansını iyileştirmenin ve dönüşümleri artırmanın tek yoludur.

Analytics’de çok fazla vakit geçirmeden performansınızı olumsuz etkileyen verileri e-posta olarak alabilirsiniz. E-Posta raporları sayesinde Analytics hesabınıza saatlerce göz atmanız gerekmez.

Dilerseniz birlikte bir kurulum yapalım. Hesabınıza giriş yapın ve Yönetici bölümüne gidin:

Ardından, “Görünüm” bölümünün altında “Özel Uyarılar” sekmesini bulacaksınız:

Bir etkinlik (veya web sitenizle ilgili herhangi bir sorun) olduğunda özel uyarıları kolayca ayarlayabilir ve e-posta alabilirsiniz.

E-Posta uyarılarını almak istediğiniz belirli senaryoları özelleştirmeniz oldukça kolaydır. Örneğin, web sitenizde trafikte artışı veya düşüşüyle alakalı bir uyarı almak isterseniz ve bununla alakalı bir hedef tanımlarsanız Google analytics size e-posta gönderir.

Kesinlikle eksik bir rapor bırakmayın ve hemen oluşturmaya başlayın. Yeni ziyaretler, sayfa görüntüleme sayısı, hemen çıkma oranı, demografi vb. Gibi günlük veya haftalık olarak izlediğiniz temel bilgiler için onlarca uyarı oluşturabilirsiniz.

Onlarca uyarı oluşturduğunuzda, artık farklı raporları kontrol etmeye gerek kalmayacak ve bu size zaman kazandıracak

Geri