• Gizli içerikleri açmak için anlamsız yorum yapmak, script isteğinde bulunmak ve link kısaltmak BAN sebebidir.

Google Takvim Etkinliklerine Nasıl Dosya Eklenir?

Soner

Uzman Üye
Katılım
23 Ağu 2020
Mesajlar
2,081
Tepkime puanı
2,107
Puanları
108
Bir etkinliğe eklerin eklenmesi, katılımcıların materyallerini önceden zamanla paylaşmanın kolay bir yolunu sunar. Ayrıca, bu malzemeleri toplantıda kendileri için avlanmak zorunda kalmadan yukarı çekmelerini sağlar.

Google Takvim’i web tarayıcınızda açın ve yeni bir etkinlik oluşturmak için kırmızı “+” işaretini tıklayın. Ek eklemek için etkinlik ayrıntısı sekmesinde bulunan ataç simgesini tıklayın.

Google Drive’ınızdan, başkalarının Drive aracılığıyla sizinle paylaştığı dosyaları ekleyebilir veya yerel sabit diskinizden dosya yükleyebilirsiniz. Bu makale için Google Drive seçeneğini kullanacağız, ancak diğerleri aynı şekilde çalışır.

Eklemek istediğiniz dosyayı bulun, etkinliğe tıklayın ve ardından “Seç” e tıklayın. Etkinliğinizi oluşturmak için “Kaydet” i tıklayın.

Google Drive’ınızdan bir dosyaya etkinlik ekledikten sonra, belgeyi zaten erişimi olmayan bir kişiyle paylaşmanız istenir. “Bağlantı Paylaşımı Açık” özelliğini açtığınızdan emin olun ve ardından “Davet Et” düğmesini tıklayın.

Davet edilen kişiler ayrıntıları görüntülemek için e-postayı veya etkinliği açtıklarında, bağlantıyı tıklayıp kullanabileceğiniz dosyayı açabilirler.
 
Üst