• Gizli içerikleri açmak için anlamsız yorum yapmak, script isteğinde bulunmak ve link kısaltmak BAN sebebidir.

İçerik Pazarlama ve SEO İstatistikleri

Soner

Uzman Üye
Katılım
23 Ağu 2020
Mesajlar
2,081
Tepkime puanı
2,107
Puanları
108
Sayfadaki en önemli SEO faktörlerinden biri kaliteli blog içeriğidir. Bu yüzden kendisine SEO istatistiklerinin bu listesinde yer verilmiştir. Kaliteli blog içeriği oluşturmak, SEO çalışmalarınızı güçlendirmenin en etkili ve en ucuz yollarından biridir.

Aslında, pazarlamacıların %72’si içerik oluşturmanın en etkili SEO taktiği olduğunu söylemektedir. Peki neden? Çünkü kaliteli sayfa içeriğinin trafiği %2000 değerinde artırdığı bilinmektedir.

Yapılan araştırmalara göre, bir blog içeriği üreten şirketlerin arama motorları tarafından dizine eklenmiş sayfalara göre %434 daha fazla arama motoru dizini vardır. Buna ek olarak bu tür siteler, blog içeriğine sahip olmayan sitelerden ise %55 oranında daha fazla ziyaretçi almaktadırlar.

Ancak burada unutmamanız gereken durum kesinlikle kalitedir. İlk olarak, 200 kelimelik kısa bir blog yayını işletmenizi Google arama sonuçlarının en üstüne çıkarmaya yetmeyecektir. Uzun içerikli sayfalar, kısa içerikten önemli ölçüde daha iyi sıralama elde etmektedirler. Aslında, bir Google ilk sayfa sonuncunun ortalaam kelimesi 1.890 kelime şeklindedir.

“Konusal olarak alakalı” olarak değerlendirilen içerik, bir konuyu derinlemesine içermeyen içerikten önemli ölçüde daha iyi performans gösterecektir. Bu, hedef kitleniz ile alakalı tek bir konuya odaklanan blog yayınları oluşturmanın sıralama elde etmenize yardımcı olabileceği anlamına gelmektedir.

Ayrıca blog yayınlarınıza resim eklemeniz gerekmektedir. Her blog yayınında en az 1 tane görsel olmalıdır. En az 1 resme sahip içerik, resimsiz içerikten daha yüksek sıralama elde edecektir. Ancak, blog yayınınızı bir ton resim ile doldurmanıza gerek yoktur. Bu herhangi bir fark yaratmayacaktır.

Blog yazılarınızın başlıkları da önemlidir. 4-9 kelimelik başlıklar en yüksek ve tutarlı trafik miktarını çekmektedir. Bu doğrultuda sitenizde geliştirmeler yaparsanız kısa süre içerisinde çalışmalarınızın meyvelerini toplamaya başlarsınız.

Blog içeriğinin SEO çalışmalarınızı artık ne kadar etkilediği konusunda bir fikre sahip olduğunuza göre blog yayını oluşturma konusunda yeni fikirler edinmeye başlayabilirsiniz. Bunu yapmanın en iyi yolu blog içeriği oluşturma konusunda çeşitli pratik tekniklere başvurmaktır.
 
Üst