Hoşgeldin Misafir

Kurryy

13 Ocak 2024
8 Mesaj

Aktiflik

Seviye

Deneyim

TIM / GÖREV:
Hack kelimesinin sözlük tanımına baktığımızda "kırmak" anlamını görüyoruz. Genel olarak instagram hackleme, instagram şifre kırma bir sisteme, bir uygulamaya veya buna benzer bir oluşuma izinsiz bir şekilde girme işlemidir. Bunu Yapan insanlara ise "Hacker" tabiri kullanılır. Hacker kelimesinin Türkçe karşılığı ise "bilgisayar korsanı" olarak karşımıza çıkıyor. Bu işle uğraşan hackerların bu tabire karşı çıktıkları bilinse de birçok oluşum ve medya tarafından bu anlam oturmaya ve kullanılmaya başlamıştır. Hacklemek, bir sisteme türlü türlü yöntemler denenerek, uygulamanın veya sistemim zayıf yönlerinin tespit edilip bu kusurlardan faydalanarak sisteme veya uygulamaya ikinci bir giriş yolu elde etme uğraşıdır. Hacker ise bu konularda uzmanlaşmış, bilgisayar alanında teknik bilgi ve becerisine üst düzey sahip olan, yazılım gibi bu sistemlerle alakalı programları bilme de kendisini kanıtlamış kişilere denir. Bazen internet üzerinden bazen de elektronik tabanlı sistemlere farklı ve alternatif yollardan erişim sağlarlar. Bunu yapmak için önce bu yolların tespiti ve bu işlemler için oldukça fazla donanım gereklidir. Bu yazının ana konusu da Instagram hacklemektir. İyi hackerlar da kötü hackerlar da vardır. Bu tarz çalma, hesap kırma, şifre değiştirme işlemlerini genelde amacı daha farklı olan hackerlar yapmaktadır.

Instagram Şifre Kırma Nasıl Yapılır?

Milyonlarca insanın kullandığı ve özel hayatı, özel bilgileri olan Instagram uygulamasında şifre kırma yöntemleri vardır. Ama bu yöntemler tasvip edilmemekle birlikte sorumluluk tamamen bu işin yapan insana aittir. Binlerce insan bu konuyu merak etmekle beraber, bu konu hakkında bir sürü bilgi kirliliğine de maruz kalmaktadır. Instagram şifre kırmanın ve Instagram hackleme yönteminin de hiçbir faydalı yanı bulunmamaktadır. Çünkü bu faaliyet özel hayata bir saldırıdır. İnsanların bilgilerinin alındığı ve insanların özel hayatlarından bilgiler yansıtan bu alana izinsiz, haksız ve güvensiz bir şekilde girmenin kimseye faydası olmayacaktır. Eğer böyle bir amacınız varsa bu durumları da göz önünde bulundurup, işlemlerinize öyle devam etmelisiniz. Kimileri hackerlara para vererek, kimileri kendileri bu Instagram şifre kırma yöntemlerini öğrenerek bu işlemleri kolaylıkla yapabiliyorlar.

0bd695986fdb254527ab3da819ffab43e5d7d47b.jpeg


Instagram Hackleme

Milyonlarca insanın ücretsiz bir şekilde kaydolup, aktif bir şekilde kullanmaya başladığı Instagram hacking çağımızın en popüler uygulamalarından biridir. Dünyada oldukça fazla ve yaygın olan Instagram uygulamasının da bazı zaafları vardır. Ve bu Instagram kullanıcıları arasında en çok merak edilen konulardan birisi de Instagram hackleme olayının var olup olmadığı ve varsa nasıl hacklenildiğidir. Her uygulamanın, her sistemin bazı açıkları olduğu gibi bu uygulamanın da bazı açıklıkları vardır. Bu olay göründüğünden daha kolay bir şekilde yapılabilir ama bu konunun getirdiği büyük sorumluluklar ve zorluklar vardır. Bu konu da hackleme işlemi yapacak insanın kendisine aittir. Bunun bilinciyle hareket edilmeli ve başa gelecek sorunların bilinmesi gereklidir.


Instagram Hacking Nasıl Yapılır?Öncelikle az önceki uyarılarımızı yaptıktan sonra Instagram şifre kırma işlemlerini şu şekilde gerçekleştirebilirsiniz.
• İlk başta Instagram şifre kırmayı gerçekleştirmeniz için Google Chrome indirmeniz gerekmektedir. Bu tarayıcıyı kullanmıyorsanız bu tarayıcıyı bilgisayarınıza indirmeniz gerekmektedir.
• Google Chrome tarayıcısını bilgisayarınıza indirmenizin ardından, Instagram resmi web sitesine giriş yapmalısınız.
• Bu işlemi gerçekleştirmeniz sonrasında hesabını hacklemek istediğiniz kişinin kullanıcı adını yazmanız gerekiyor. Evet hesabın şifresini kırabilmek için bu hesabın kullanıcı adını öğrenmeniz gerekiyor.
• Daha sonrasında bu kullanıcı adını girmeniz gerekiyor. Örnek verecek olursak; instagram.com/kullaniciadi.
• Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra Instagram resmi sitesine giderek, 'Hesabın var mı? ya da Giriş yap' kısmına tıklamanız gerekiyor.
• Bu işlemi yaptıktan hemen sonra karşınıza Instagram şifremi unuttum kısmı çıkacaktır. Bu kısımda butona bastığınızda karşınıza bir form çıkacaktır. Karşınıza çıkan bu formdaki sizden istenen bilgileri kusursuz ve hepsi doğru olacak şekilde doldurmanız gerekecek. Bu kısımlardaki en önemli etken, kullanıcı adını doğru girmeniz ve daha sonraki adımda sizden istenen bilgileri eksiksiz girmenizdir. Bu kısımda hesabın şifresini elde etmek isteyen insanın çabasına kalıyor. Ama dediğimiz gibi bu işlev özel hayata, izinsiz müdahale olduğundan tüm sorumluluk işlemi yapan kişinin kendisine aittir. Bu doğrulamaları geçtikten sonra, şifreyi yenile kısmına tıklamanız gerekiyor.
• Sonrasında, Google Chrome da işlemlerinize devam etmeniz gerekmekte. Google Chrome da sayfa düzenleme panelindeki öğeyi incele ekranını açmanız gerekiyor.
• Bu sayfayı açıktan sonra karşınıza çıkacak olan şifre yenileme sayfasında sağ tuşa basmalı ve ardından CTRL+ SHIFT+ J tuşlarına tıklamalısınız.
• Ardından karşınıza çıkan gerekli kodları silme işlemi gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Ve yerine sonraki adımda verilen kodu yapıştırın. Sonrasında öğeyi incele paneli üzerinde, üzerine fareniz ile sağ tıklayarak "Edit as HTML" kısmını seçin. İlgili alandaki yazılan tüm kodları silin ve aşağıdaki kodu yapıştırın. Sonrasında Enter tuşuna basıp ve bu işlem penceresini kapatın.
Instagram hesabı şifresi kırmak için gerekli kod dosyalarını edinmeniz gerekiyor. Sonrasında Instagram hesabı şifre kırma ve hackleme işlemini tamamlamış olursunuz. Daha sonra da yeni şifre oluşturma işlemi ile uğraşmanız gerekecektir.
• Bu yöntemlerden sonra istenilen hesaplara ulaşabilir ve hesapları ele geçirebilirsiniz. Ama bunu yaparken başınıza gelecek sorumlulukların farkında olmanız ve böyle bu tip hacker faaliyetlerine bulaşmamanız gerekmektedir. Kişisel alanlara, özel hayatlara izinsiz bir şekilde girilmemelidir.
Bir başka hesap çalma işlemi olarak da virüs ile hesap çalınma durumu var. Bu yöntem de günümüzde oldukça fazla kullanılmaktadır. Alanında uzman kişiler bir virüs üretmekte, ve bazı işlemlerle bu virüsün bulaşmasını sağlamaktadırlar. Bilgisayarınız da ve telefonunuzda bazı reklamlara tıklanması sayesinde bu virüslerin bulaşmasına neden olmaktadır. Bazı koruyucu programların kullanılması kişisel alanımızın korunması konusunda bizlere yardımcı olacaktır.

Bir başka konuda çevremizdeki insanların bizim Instagram hesaplarımızı ele geçirmesidir. Bu yöntemlerde, bu işi yapan insanın ilk sahip olması gereken bilgilerin başında kişisel bilgiler gelmektedir. Tanıdığımız ve bizi bilenler insanlar da bu bilgilere kolayca sahip olduğundan kolaylıkla instagram hacking yöntemlerini gerçekleştirebilirler. Bu da çevremize ve bazı uygulamalara daha dikkatli yaklaşılmasının gerekliliği konusunda bizleri uyarıcı etkenlerden biridir.

Instagram Hesap çalma ve Sonuçları Nelerdir?


Instagram hesap hackleme ve şifre kırma işlemi uzun yıllardır devam etmekte. Böyle olunca yetkililer tarafından siber suçlar adına çalışmalar başladı. Kişinin izni olmadan, kişisel hak ve özgürlük alanına tecavüz etmenin bazı bedelleri vardır. Instagram'ı çalınan kişiler, hukuksal yollarla çalan kişilerin tespiti hakkında hak isteyebilir ve bu hackleme işlemleri yapan insanların ceza almalarını sağlayabilir. Instagram uygulamasında kullanılan instagram hack yöntemlerini, instagram şifre kırma yöntemlerini bilmek en azından böyle bir hedef konumuna düştükten sonra nasıl hareket etmek gerektiği açısından insanlara yol sunabilir. Sonuç olarak Instagram hackleme ve Instagram şifre kırma işlemlerinin nedenlerini, nasıl yapıldığını sonuçlarını ve instagram nasıl hacklenir, instagram şifresi nasıl kırılır sorularının cevaplarını anlattık. Bu duruma düşünce yapılması gerekenler ve bu duruma düşülmemesi için de yapılmaması gerekenleri de söyledik. Instagram hesap çalma işini yapacak kişilerin de sorumluluk altına girdiğinin bir kere daha altını çiziyoruz. Hackleme yöntemlerini ve instagram şifre kırma programı instagram şifre kırıcı kullanım işlemlerini de gösterdik. Instagram çalma nedir ve nasıl olur sorusunun cevabını da yazımızda bulabilirsiniz.


instagram hack, instagram hacking, instagram hesap alma, instagram ele geçirme, instagram şifre kırma, instagram şifre kırıcı, instagram şifre kırma programı, instagram hack programı, instagram hackleme programı, instagram güvenlik açığı, instagram hacking 2022, instagram şifre kırıcı 2022, instagram şifre kırma programı 2022, instagram 0day exploit 2022, instagram hesabı nasıl ele geçirilir, instagram şifresi nasıl kırılır, instagram nasıl hacklenir, instagram hesap çalma, instagram şifre alma yöntemleri


Sizler için derlediğimiz bazı instagram hack programları, araçları ve ilgili konular: (Görüntülmek için yorum yapmanız gerekir.)


*** Gizli metin: alıntı yapılamaz. ***
*** Gizli metin: alıntı yapılamaz. ***
*** Gizli metin: alıntı yapılamaz. ***
*** Gizli metin: alıntı yapılamaz. ***
*** Gizli metin: alıntı yapılamaz. ***
*** Gizli metin: alıntı yapılamaz. ***

*** Gizli metin: alıntı yapılamaz. ***
*** Gizli metin: alıntı yapılamaz. ***
*** Gizli metin: alıntı yapılamaz. ***
sağol
 
Geri
Üst