• Gizli içerikleri açmak için anlamsız yorum yapmak, script isteğinde bulunmak ve link kısaltmak BAN sebebidir.

Mezar türleri ve maliyetleri

Azab_1999_

Üye
Katılım
20 Nis 2022
Mesajlar
10,396
Tepkime puanı
5
Puanları
31
Hiç kimse ölümü düşünmek istemez, Hayatın gerçeklerinden birisi de budur. Ne kadar üzücü olsa da o an elbet gelecektir. Bu durumu erkenden kabullenenler kendileri için mezar araştırmasına girişmektedirler. Tabi mezar satın alımlarını çoğu zaman kişinin kendisi değil geride kalanlar üstlenmektedir. Haberimizde mezar türleri ve maliyetlerine yer veriyoruz.

Mezar Türleri ve Maliyetleri


Mermer Mezarlar

En çok tercih edilen mezarlardan olan Mermer Mezarlar kişiye özeldir. Şu anki fiyatları 5000 liradan 20000 liraya kadar gitmektedir.

mermer%20mezar.jpg


Özel Tasarım Mezarlar

Şahısların dilediği istekler göz önüne alınarak yapılmaktadır. Fiyatları standart mezar fiyatlarından daha yüksektir. 15000 liradan başlayan fiyatlar 30000 liraları kadar bulmaktadır.

%C3%B6zel%20tasar%C4%B1m%20mezar.jpg


Aile Mezarları

Aile Mezarları çok kullanılanlar arasında bulunmaktadır. Sevdiklerini kaybeden kişiler sevdiklerinin mezarda yan yana aile olarak kalmasını istemektedirler. Aile mezarlarında fiyatlar genişliği oranında artmaktadır. 2 kişilik bir aile mezarlığının fiyatı 2'ye katlanırken sayı arttıkça fiyat da yükselmektedir. 2 kişilik bu aile fiyatı 10000 liradan başlarken sayı ölçüsünde fiyat da artmaktadır.

Aile%20mezarlar%C4%B1.jpg


Granit Mezarlar

Mezarları sıklıkça mermer olarak görürüz ancak diğer bir seçenek de Granit'tir. Granit mezarlar, mermer mezarlara nazaran daha maliyetlidir. Fiyat bandı, 11000 liradan başlayarak 30000 liraları bulmaktadır.

granit%20mezar.jpg


Lahit (Katlı) Mezar

Lahit mezarlar, mezarların daha verimli kullanımı için yapılmaktadır. Tek kişilik mezarın iki kişilik gibi kullanılması sağlanabilmektedir. Fiyatları da yine standart bir mezara göre daha yüksek olmaktadır. En düşüğü 8000 liralardan başlayan bu mezarlar 30000 liralara kadar çıkmaktadır.

katl%C4%B1%20mezar.jpg


Asansörlü Mezar

Yaptığımız araştırmalara göre asansörlü mezar fiyatları veren herhangi bir kuruluşa ulaşamadık. Bu tip mezarların çok astronomik fiyatlara temin edilebileceği belirtiliyor.
 
Üst