Hoşgeldin Misafir

Microsoft, Android ile çalışacak, Surface markalı yeni bir telefon için hazırlanıyor

H0lyBl4ck_1998

18 Ağu 2020
4,531 Mesaj

Aktiflik

Seviye

Deneyim

TIM / GÖREV:
Microsoft, çok başarılı olmayan iki denemeden sonra çift ekranlı akıllı telefon fikrinden vazgeçmeye karar verdi. Artık ise şirket, katlanabilir telefon segmentine yönelerek, katlanabilir bir ekrana sahip üretkenlik odaklı bir Android akıllı telefona ait kendi vizyonunu müşterilerine sunmaya hazırlanıyor. Fakat, katlanabilir ekrana sahip bir Surface akıllı telefon, Microsoft’un tek planı değil. Şirket, akıllı telefon serisini klasik form faktörlerine sahip daha fazla Surface markalı aygıtla genişletmeyi düşünüyor.

Microsoft, içinde Android bulunan “normal” bir Surface akıllı telefon piyasaya sürmenin yanı sıra, Windows ile Google’ın taşınabilir işletim sistemi ortasındaki bağları sıkılaştırmak da istiyor. Şirket, iki işletim sistemi ortasında daha yeterli bir “ekosistem” oluşturmak ve macOS ile sayısız entegrasyonuyla iPhone gibisi bir tecrübe sunmak için “Birlikte Mükemmel” (Perfect Together) projesi üzerinde çalışıyor.

Microsoft, pek çok defa farklı eserlerle akıllı telefon pazarında muvaffakiyete ulaşmayı denerken yaşadığı tecrübeler sebebiyle, pazardaki esaslı oyuncularla rekabet etmenin ne kadar güç olduğunu biliyor. Bu nedenle Microsoft, Surface akıllı telefonlarını rakiplerinden ayırmak için “Birlikte Mükemmel” projesini hazırlıyor.

Bu raporlar muhtemelen Surface Duo’nun sayıca az olan hayran kitlesini üzse de, Microsoft’un akıllı telefonlar yapmaktan ve alternatif fikirler keşfetmekten vazgeçmediğini görmenin ümit verici olduğu rahatlıkla söylenebilir.
 
Geri
Üst