Hoşgeldin Misafir

PC'niz kaldırmasa bile Windows 11 yükleyebilirsiniz! İşte yöntemi

muzcu baba

4 Haz 2022
5,217 Mesaj

Aktiflik

Seviye

Deneyim

TIM / GÖREV:

Microsoft’un Windows 11 yüklemek isteyenler için istediği birbirinden farklı kriterleri yerine getirmeden bilgisayarınızı bu işletim sistemine terfi ettirmeniz mümkün mü?​Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan yeni bir araştırma, Windows işletim sistemi kullanıcıları arasında Windows 11 kullanım oranının %25 seviyelerine ulaştığını gösteriyor. Bu Microsoft için son derece önemli bir veri çünkü çok değil daha birkaç ay öncesine kadar bu oran %10 seviyelerinde dolaşıyordu.

Ayrıca belirtmek gerekir ki şu an için sektörün tartışmasız lider ismi tabi ki Windows 10. Araştırma sonuçlarının söylediğine göre tüm Windows kullanıcılarının %74’ünün tercihi olan Windows 10, abisi Windows 11 gibi ekstra gereksinimler talep etmediği için daha uzun süre liderlik koltuğunda oturacak gibi görünüyor.

PC'niz kaldırmasa bile Windows 11 yükleyebilirsiniz! İşte yöntemi​


Windows 11’in istediği gereksinimleri hızlıca bir hatırlayacak olursak, öncelikle bu sürüme terfi etmeniz veya doğrudan Windows 11 kurabilmeniz için ilk gerekli olan şey internet bağlantısı. Tabi internet bağlantısının şart koşulmasının sebebi ise bir diğer gereksinim olan Microsoft hesabı zorunluluğunun uygulanabilmesi. Ayrıca bilgisayarınızda TPM 2.0 donanımının olması gerektiğini de hatırlatalım.

İşte eğer bu gereksinimleri bilgisayarınız karşılamıyorsa ya da karşılıyor olsa bile siz bu imkanları, ki özellikle de Microsoft hesabı zorunluluğu olanı, karşılamak istemiyorsanız burada devreye üçüncü parti yazılımlar giriyor.

Windows işletim sistemlerini yüklemek ve güncellemek için geliştirilmiş en bilindik uygulama olan Rufus’un 3.19 beta sürümü tüm bu gereksinimleri atlayarak bilgisayarınızı Windows 11’e terfi ettirebilmenizi sağlıyor. Eğer siz de hem Windows 11’i kullanmak hem de Microsoft engellerini atlamak istiyorsanız, bu uygulamaya bir şans verebilirsiniz.
 
Geri
Üst