• Gizli içerikleri açmak için anlamsız yorum yapmak, script isteğinde bulunmak ve link kısaltmak BAN sebebidir.

SEO Görünürlüğü ile SEO Trafiği Aynı Şey mi?

Soner

Uzman Üye
Katılım
23 Ağu 2020
Mesajlar
2,081
Tepkime puanı
2,088
Puanları
108
Kısaca belirtmek gerekirse cevap hayırdır. SEO trafiği ile SEO görünürlüğü arasında temelden itibaren belirli farklılıklar bulunmaktadır.

  • SEO görünürlüğü oransal olarak belirtilen bir değerdir. Mevcut havuzdan elde ettiğiniz tıklama oranını SEO görünürlüğü değeri ile kolayca öğrenebilirsiniz.
  • SEO trafiği net bir rakamdır. Elde ettiğiniz ziyaretçi miktarını SEO trafiği sayesinde öğrenebilirsiniz.
Diğer taraftan SEO trafiği değişiklik gösterse bile görünürlüğünün aynı oranda kalabileceğinizi unutmamalısınız. Örnek vermek gerekirse, sürekli birinci sırada olduğunuz bir anahtar kelime için ilk hafta 2000 ziyaret ve ikinci hafta ise 2200 ziyaret alabilirsiniz.

Bu açıdan bakarsanız organik trafiği kazanmak veya kaybetmek her zaman SEO görünürlüğü kaybı anlamına gelmemektedir. Ancak, görünürlüğü kazanmak veya SEO visibility kaybı yaşamak her zaman organik trafiğine etki etmektedir.

Bu nedenle SEO görünürlüğünü incelediğiniz zaman hızlı bir biçimde sitenizde yer alan SEO problemlerini tespit etmeyi başarabilirsiniz. Bunlara Google tarafından uygulanan cezalar, algoritma güncellemeleri ve teknik problemler dahildir.
 
Üst