• Gizli içerikleri açmak için anlamsız yorum yapmak, script isteğinde bulunmak ve link kısaltmak BAN sebebidir.

Seo'da Odaklanmayı Dengeleme Nasıl Yapılır

Soner

Uzman Üye
Katılım
23 Ağu 2020
Mesajlar
2,081
Tepkime puanı
2,107
Puanları
108
SEO çalışmaları konusunda ne kadar yetenekli olursanız olun belirli bir alanda çok iyi olmanıza rağmen belirli bir alanda zayıf kalabilirsiniz. Çünkü her şeyi yapabilecek kadar iyi olabilmeniz pek söz konusu değildir.

Bu tip durumlarda SEO çalışmalarınızı farklı noktalara odaklamak yerine dengeyi yakalamaya çalışmalısınız. İçerik konusunda çok iyi olabilirsiniz ama teknik detayları atlamaya çalışmamalısınız. Odaklanma konusunda dengeyi yakalamalısınız.

Bir şeye odaklanıp o konuda çok iyi çıkarıp etkili sonuçlar elde edebilirsiniz. Ancak bu çok riskli bir stratejidir çünkü olası bir algoritma güncellemesi durumunda her şeyin geri tepmesine neden olabilir ve rakipleriniz sizi geçmesi gibi bir senaryoyla karşı karşıya kalabilirsiniz.

SEO çalışmalarının her noktasına odaklanmaya çalışmalısınız. Belirli bir öncelik listesi oluşturma yoluna gidebilirsiniz. Ancak dengenin ve tutarlılığın uygulanacak stratejiler konusunda çok daha risksiz bir seçim olacağını unutmamalısınız.

SEO çalışmalarının içerisinde çok farklı elementler vardır. Her ne kadar bu basit bir söylem gibi gözükse bile son derece doğrudur. Yeni alışkanlıklar edinmeye başlamalısınız. Bu sayede sahip olduğunuz bilgilerde ve becerilerde yer alan boşlukları kapatmayı başarabilirsiniz.
 
Üst