• Gizli içerikleri açmak için anlamsız yorum yapmak, kışkırtıcı davranışlarda bulunmak ve link kısaltmak BAN sebebidir.

Spotify’da büyük değişim zamanı: Mobil uygulama baştan aşağı yenileniyor

Katılım
10 Ocak 2023
Mesajlar
1,798
Tepkime puanı
7
Puanları
0
Spotify, Stream On etkinliğini gerçekleştirdi. Etkinlikte Spotify, mobil uygulamasını yeniden tasarladığını duyurdu. Uygulamaya yapılan güncelleme, kullanıcıların müzik, podcast ve sesli kitapların hızlı önizlemelerini deneyimleyebilecekleri yeni bir ana ekran sunuyor.

Şirket ayrıca yeni bir “Smart Shuffle” düğmesi, aramada yeni keşif özellikleri ve podcast’ler için otomatik oynatma özelliği sunuyor. Uygulamaya gelen tüm değişiklikler şöyle:

  • Ana Sayfa’da Müzik, Podcast’ler ve Şovlar ve Sesli Kitap önizlemeleri: Size özel çalma listelerinin, albümlerin, podcast bölümlerinin ve sesli kitapların görsel ve işitsel önizlemelerini keşfetmek için Müzik, Podcast’ler ve Şovlar veya Sesli Kitaplar akışına dokunmanız yeterli olacak. Ardından, kaydetmek veya paylaşmak için dokunabilir, sanatçı veya podcast sayfalarında daha derine inebilir, baştan oynatabilir veya önizlemenin bittiği yerden dinlemeye devam edebilirsiniz.
  • Arama’da keşif için yeni beslemeler: Favori türlerinizden bazı parçaların kısa Canvas kliplerini keşfetmek için yukarı veya aşağı kaydırabiliyorsunuz. Ardından şarkıyı kolayca bir çalma listesine kaydedebiliyor, sanatçıyı takip edebiliyor veya arkadaşlarınızla paylaşabiliyorsunuz. Bunların hepsi tek bir yerden yapılıyor. Yeni favorileri kolayca keşfetmek için akıştaki hashtag’leri kullanarak ilgili türleri de keşfedebilirsiniz. Hatta Discover Weekly, Release Radar, New Music Friday ve RapCaviar gibi favori çalma listelerinizdeki parçaları önizleyebilirsiniz.
  • Smart Shuffle: Bu yeni deneyim, kullanıcı tarafından oluşturulan orijinal bir çalma listesinin havasına mükemmel şekilde uyan kişiselleştirilmiş önerilerle dinleme oturumlarını taze tutuyor. Özenle seçilmiş kullanıcı tarafından oluşturulmuş çalma listelerine yeni bir soluk getiriyor, parçaları karıştırıyor ve yeni, uyarlanmış öneriler ekliyor.
  • Podcast’ler için Otomatik Oynatma: Tıpkı müzikte olduğu gibi, artık Podcast’ler için Otomatik Oynatma özelliği sunuluyor. Bir podcast sona erdiğinde, zevkinize uyan ilgili başka bir bölüm otomatik olarak oynatılıyor.

Spotify’a gelen yeni özellikleri aşağıdaki videodan detaylı olarak inceleyebilirsiniz:
 
Geri
Üst