Hoşgeldin Misafir

Uygulamalar Windows 11 başlangıç listesine öğe eklediğinde nasıl bildirim alınır?

Reisci

Reisci

Yerli Ve Milli Hacker
11 Mar 2020
6,482 Mesaj

Aktiflik

Seviye

Deneyim

TIM / GÖREV:
Windows 11, yerleşik olarak birkaç yenilikçi özelliğe sahiptir. Başlangıç Uygulaması Bildirimi, uygulamalar Windows başlangıç listesine öğe eklediğinde bildirim almak için etkinleştirebileceğiniz yeni özelliklerden biridir. Bu özellik, Windows 11 22H2 sürümünde devre dışıdır. Sisteminizde başlangıç uygulaması bildirimini nasıl etkinleştireceğiniz aşağıda açıklanmıştır.


Çoğu yazılım programı, Windows başlangıç listesine bir giriş ekler. Çeşitli başlangıç öğeleri bilgisayarı yavaşlatabilir. Giriş seviyesi bir PC ise durum daha tanıdıktır. Güvenlik yazılımı gibi temel sistem uygulamaları, Windows başladığında çalışıyor olmalıdır, ancak diğer uygulamalar o kadar önemli değildir.


‘msconfig’ aracını kullanarak veya görev yöneticisine giderek başlangıç listesindeki gereksiz girişleri kolayca devre dışı bırakabilirsiniz. Windows 11’de başlangıç uygulaması bildirimini nasıl etkinleştireceğiniz aşağıda açıklanmıştır. Böylece hangi uygulamanın girişini başlangıç listesine eklediğini belirleyebilir ve gerekli değilse devre dışı bırakabilirsiniz.


AYRICA OKUYUN: Kullanılmayan aygıt sürücüleri Windows 11 PC’den nasıl kaldırılır


Windows 11’de uygulama başlatma bildirimi nasıl etkinleştirilir?​


1. Windows’u açın Ayarlar (Kazan + I) ve Bildirim seçim.


2. Bildirim Ayarlarında aşağı kaydırın ve etkinleştirin Uygulama bildirimini başlat seçim.

Uygulamalar-Windows-11-baslangic-listesine-oge-eklediginde-nasil-bildirim-alinir.jpg


3. Hangi bildirim türünü görmek istediğinizi seçin: bildirim başlığı veya bildirim merkezinde.

1671076774-549-Uygulamalar-Windows-11-baslangic-listesine-oge-eklediginde-nasil-bildirim-alinir.jpg


4. Uygulamalar girişlerini başlatıcı listesine eklediğinde bildirim alacaksınız.


Windows başlangıcında istenmeyen uygulamalar nasıl devre dışı bırakılır?​


1. Başlatıcı listesinden bir uygulamayı kaldırmak için açın Görev yönetimi Windows 11 PC’nizde (Ctrl + Shift + Esc), Başlangıç uygulaması seçeneği, devre dışı bırakmak istediğiniz uygulamayı seçin ve kapatmak seçim.

1671076775_210_Uygulamalar-Windows-11-baslangic-%E2%80%8B%E2%80%8Blistesine-oge-eklediginde-nasil-bildirim-alinir.jpg


2. Bunu Windows 11 ayarlarında da yapabilirsiniz. Ayarlar (Kazan + I) ve seçin Uygulamalar ayarlar penceresinin sol bölmesinde.


3. Uygulama Ayarlarında aşağı kaydırın ve tıklayın Başlangıç uygulamaları seçim. Ardından, Windows başlangıcında devre dışı bırakmak için her uygulamanın yanındaki anahtarı tıklayın.


Windows Güvenliği ve diğer temel uygulamalar gibi güvenlik uygulamalarının başlangıç listesinde devre dışı bırakılmaması gerektiğini lütfen unutmayın.
 
Geri
Üst