Hoşgeldin Misafir

Windows 11, Sistem İhtiyaçları Uyarısı Vermeye Başladı

By_N4rK0ZzZzz

10 Ocak 2023
2,188 Mesaj

Aktiflik

Seviye

Deneyim

TIM / GÖREV:
ABD merkezli teknoloji devi Microsoft’un birkaç yıl evvel yayınladığı Windows 11 isimli işletim sistemi, en çok da sistem ihtiyaçları nedeniylegündem olmuştu. Çünkü Microsoft, bu işletim sisteminin yalnızca TPM 2.0’li işlemciler için destekleneceğini açıklamıştı. TPM 2.0 dayanağına sahip olmayan işlemciler de bu işletim sistemini kullanacaktı. Lakin Microsoft’a nazaran bu bilgisayarlar, resmi takviye almayacaklardı.

Şimdiyse Microsoft’tan Windows 11 ile ilgili yeni bir atak geldi. Windows 11’in Ocak 2023 güncellemesini almaya başlayan bilgisayar sahipleri, bilgisayarlarının Windows 11 desteklemediğine ait bir filigran görmeye başladılar. Üstelik bu filigran, ne yazık ki kaldırılamıyor. En azından şimdilik…

Resmi takviye almayan bilgisayarlardaki filigran işte bu türlü görünüyor

16262582179ea70b8bda2eb50b7fd80565136ef5.jpeg


Kullanıcılardan gelen ekran manzaralarına baktığımızda, kelam konusu filigranda “Sistem ihtiyaçları karşılanmadı” biçiminde bir mesajın bulunduğunu görüyoruz. Üç satırlık filigranın ikinci satırında Windows 11 sürümü, üçüncü satırında ise sürüm ile ilgili ayrıntılı bilgi yer alıyor. Yalnız bu bildirim, işlemcisi desteklemeyen tüm kullanıcılar tarafından görüntülenmiyor. Yalnızca birtakım kullanıcılar, bu mevzuyla ilgili bildirim yapmış durumdalar.

Windows 11’de görünmeye başlayan filigran ile ilgili söyleyebileceğimiz daha fazla bir şey yok. Aslında bu filigran, geçtiğimiz yıl test kullanıcıları tarafından da gündeme getirilmişti. Geldiğimiz son noktada Microsoft, geçtiğimiz yıl test ettiği filigranı artık kararlı sürüm kullanıcılarına da sunmaya başlamış üzere görünüyor. Yakın bir gelecekte, bu filigranın nasıl gizleneceğine ait üçüncü taraf tahliller üretileceğini varsayım ediyoruz.
 
Geri
Üst