• Gizli içerikleri açmak için anlamsız yorum yapmak, script isteğinde bulunmak ve link kısaltmak BAN sebebidir.

Xiaomi Book Pro 2022, M2'li MacBook modellerine kafa tutacak

muzcu baba

Üye
Katılım
4 Haz 2022
Mesajlar
5,217
Tepkime puanı
16
Puanları
13

Akıllı telefon ve akıllı saat kategorilerinde önemli bir pazar payına sahip olan Xioami, benzer bir başarıya dizüstü bilgisayarlarda da ulaşmak istiyor.​Çinli teknoloji devi Xiaomi, son zamanlarda önlenemez bir yükselişin temsilcisi. Sektörde ilk olarak fiyat performans markası olarak nam salan, ancak ilerleyen zamanlarda her kategoride önemi ürünlerle piyasanın kaymak tabakasına talip olan Çinli şirket, bu başarılarını dizüstü bilgisayar dünyasında da sürdürmek istiyor.

4 Temmuz günü gerçekleşmesi beklenen lansmanda tanıtılacak olan Xiaomi Book Pro 2022 ile bu hedeflerine biraz daha yaklaşmayı amaçlayan teknoloji markası, bu cihazda yer verdiği üstün özelliklerle kendine bir hayli güveniyor. Bugüne kadar sızdırılan görsel ve bilgilerden yola çıkarak, Xiaomi Book Pro 2022’nin en dikkat çeken özelliklerinden birinin 4K çözünürlüğe sahip OLED ekran paneli olduğunu söyleyebiliriz.

Xiaomi Book Pro 2022, M2'li MacBook modellerine kafa tutacak​


Metal aksam ve ince kasa ile çevrelenen bu ekranı sayesinde kullanıcıların gönüllerini fethetmeye hazırlanan Xiaomi ayrıca Dolby Vision sistemiyle de elini iyice güçlendirmiş gibi görünüyor.

Xiaomi daha önce benzeri pek görülmemiş şekilde bu dizüstü bilgisayar modelinin teknik özelliklerini son derece iyi bir şekilde muhafaza etti. Sırf bu durum bile, bilgisayarın oldukça çarpıcı özelliklerle karşımıza çıkacağını düşündürüyor. Öte yandan Xiaomi’ye yakın kaynaklar Book Pro 2022 modelinin iki farklı model olarak piyasaya sürüleceğini, bu modellerden birinde 12. Nesil Intel Core’un diğerinde ise AMD Ryzen 600’ün kullanılacağını iddia ediyor.
 
Üst