• Gizli içerikleri açmak için anlamsız yorum yapmak, kışkırtıcı davranışlarda bulunmak ve link kısaltmak BAN sebebidir.

YouTube CEO’su, platforma eklenecek yeni özellikleri duyurdu

Katılım
10 Ocak 2023
Mesajlar
1,798
Tepkime puanı
7
Puanları
0
Şubat ayı ortasında, Google’ın YouTube kısmının uzun müddettir CEO’luğunu yürüten Susan Wojcicki şirketten ayrıldığını açıkladı. Ve artık YouTube’un yeni CEO’su Neal Mohan, 2023 ve sonrasında hizmet için planlarını özetleyen uzun bir blog yazısı yayınladı.

Daha evvel YouTube’un Baş Eser Sorumlusu olan Mohan, yeni yıl için önceliklerinden birinin daha fazla YouTube içerik üreticisinin hizmetten para kazanmasına yardımcı olmak olduğunu belirtti. Mohan şunları söyledi: “Yüz binlerce kanal geçen yıl birinci defa YouTube’da para kazandı. Ayrıyeten abonelik işimizi genişleterek, alışverişe yatırım yaparak ve fiyatlı dijital eser tekliflerimizi daima geliştirerek içerik oluşturuculara reklamlar dışında daha fazla fırsat sunuyoruz.

Mohan ayrıyeten içerik oluşturucuların daha fazla hayrana ulaşması için kimi özellikleri genişletmeyi planlıyor. Buna hizmetin canlı yayınlarına ve Shorts’a lisan kesimleri eklemek de dahil. Ayrıyeten, taşınabilir aygıtlardaki kullanıcılara ikram aboneliklerini genişletme planları da bulunuyor.

YouTube tıpkı vakitte değerli bir podcast platformu haline geldi ve Mohan, içerik oluşturucular için daha fazla podcast özelliğinin çalışmalarda olduğunu söylüyor. Buna ABD YouTube Music abonelerine ses ve görüntü podcast’leri eklemek de dahil ediliyor.

Mohan ayrıyeten “Bu yıl, içerik oluşturuculara hem Shorts hem de YouTube görüntüleriyle yan yana bir tertipte bir kısa görüntü kaydetme imkanı tanıyan bir oluşturma aracı sunacağız, böylelikle bir eğilime kendi yorumlarını kolay kolay ekleyebilecek yahut reaksiyonlara katılabilecekler” diyor.

Son olarak YouTube, içerik oluşturucular için mevcut trend olan üretken yapay zeka araçlarını eklemek için de çalışıyor. Mohan bu bahiste fazla detay vermedi, fakat “bu özellikleri geliştirmek için vakit ayırdıklarını” belirtti.
 
Geri
Üst