• Gizli içerikleri açmak için anlamsız yorum yapmak, kışkırtıcı davranışlarda bulunmak ve link kısaltmak BAN sebebidir.

YouTube Music’in Podcast Özelliğinin Kodları Ortaya Çıktı

Katılım
18 Ağu 2020
Mesajlar
3,109
Tepkime puanı
7
Puanları
0
YouTube’un 2015 yılında Spotify ve Apple Music’e rakip olması için piyasaya sürdüğü YouTube Music, birinci etapta her ne kadar insanların gözünde “Spotify çakması” olmaktan öteye gidemese de platformun tüm dünyada kullanıma açılmasıyla birlikte YouTube Music bir anda dünyanın en çok kullanılan 3 müzik platformundan birisi olarak doruktaki yerini aldı.

Başarısını daha da ileriye taşımak ve rakiplerine yetişmek için daima olarak yeni özellikleri kullanıcılarla buluşturan YouTube, geçtiğimiz aylarda uzun vakittir platforma gelmesi beklenen podcast özelliğinin “yakında” kullanıma sunulacağını duyurmuştu. Bugünse uygulamanın son sürümünde bu özelliğin kodlarına rastlandı.

Çok yakında YouTube Music üzerinden podcast dinleyebileceksiniz

59de484050bef23fc651ee034486265e7554ae3c.jpeg


YouTube Music’in bugün güncellenen Android uygulamasındaki kodları inceleyen 9To5Google ekibi, uygulamanın kodlarının ortasında yeni podcast özelliği hakkında birtakım ipuçlarına rastladı. Ortaya çıkan bilgilere nazaran kullanıcılar tıpkı müziklerde olduğu üzere farklı podcastlerin kısımlarını sıraya ekleyerek art geriye dinleyebilecek.

Ayrıca kullanıcılar YouTube’da yayınlanan görüntülü podcastleri de isteğe nazaran hem görüntülü hem de yalnızca ses halinde izleyebilecek ve indirebilecek. Hazır indirmek demişken, evet olağan ki podcastlerinizi de daha sonra dinlemek ya da izlemek için telefonunuza indirebileceksiniz.

Ayrıca YouTube Music’in arama sekmesine podcastlerle ilgili arama seçeneklerinin de ekleneceğini kodlara bakarak görebiliyoruz. Tüm bunlara ek olarak uyurken podcast dinleyen kullanıcılar için de podcastlere “uyku zamanlayıcısı” özelliğinin ekleneceğini belirtelim.

YouTube yetkilileri her ne kadar özelliğin ne vakit yayınlanacağını açıklamasa da kodların yeni uygulamaya eklenmesi, podcastlerin önümüzdeki birkaç ay içerisinde kullanıcılara sunulacağını bizlere gösteriyor.

YouTube Music’in son sürümünde ortaya çıkan kodlar


Episode added to queue

Episode will play nextEpisodes

Podcasts

Downloaded Episodes

Music and podcasts you download will appear hereSleep timer

Sleep timer u2022 %1$s %2$s left
 
Geri
Üst